مدیرعامل صندوق پژوهش دانشگاه امیركبیر خبر داد؛

اعطای بیش از ۱۰ نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان

اعطای بیش از ۱۰ نوع تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان

به گزارش آزینیک، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیش از 10 نوع تسهیلات را به شرکتهای دانش بنیان ارائه می کند.به گزارش آزینیک به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هدی عابدی درباره ی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با همکاری پارک علم و فناوری و کارگزاری صندوق نوآوری و شکوفایی درصدد برآمده تا خدماتی را به شرکتهای دانش بنیان ارائه نماید.
وی ضمن اشاره به تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: انواع تسهیلاتی که این صندوق به شرکتهای دانش بنیان ارائه می کند شامل «نمونه سازی (تا سقف۵ میلیارد ریال)»، «سرمایه در گردش( تا سقف ۱۰ میلیارد ریال)»، «قبل از تولید صنعتی ( تا سقف ۲۰ میلیارد ریال)»، «لیزینگ و استصناع ( تا سقف ۲۰ میلیارد ریال)»، «تسهیلات جعاله» می شود.
به گفته عابدی همین طور «صدور انواع ضمانت نامه»، «ضمانت نامه پیش پرداخت»، «ضمانت نامه حسن انجام کار»، «ضمانت نامه شرکت در مناقصه»، «ضمانت نامه حسن انجام تعهدات» سایر خدمات صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر به حساب می آید.
وی تصریح کرد: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به منظور مدیریت وجوه اداره شده نهادها و سازمان های دولتی، عمومی و خصوصی که بودجه هایی در زمینه های فناوری و نوآوری در اختیار دارد، می تواند عاملیت اجرائی این منابع مالی به عهده گرفته و به منظور پیشرفت و توسعه در راه فناوری و نوآوری کشور، خدمات ارائه نماید.
مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباب یکی از تسهیلات این صندوق اظهار داشت: تامین سرمایه در زمینه مشارکت و سرمایه گذاری خطر پذیر (VC) برای شرکتها و کسب و کارهای نوپا (استارت آپ ها) و کارآفرین و عموما دانش بنیان را که مستعد جهش و رشد ارزش هستند در بخش سرمایه گذاری خطر پذیر این صندوق مورد حمایت قرار می دهد.
وی افزود: از طرفی برمبنای ماده ۱۰۰ قانون برنامه سوم توسعه و ماده ۴۵ برنامه چهارم توسعه اقتصادی، صندوق ها می تواند در جهت رفع نیازهای پژوهشی و فناوری های مورد نظر دستگاههای اجرائی، و حمایت های مالی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی بعنوان عامل مالی آن مجموعه عمل کند.
عابدی تصریح کرد: همین طور اختصاص بهینه منابع مدیریت شده در کشور برای نیل به اهداف فناورانه و در زمینه پژوهش و فناوری این فرصت را فراهم نموده تا صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر مسیر توسعه با کاهش بروکراسی اداری، تسریع در اجرای برنامه ها، ارائه خدمات مالی و اعتباری باکیفیت بالاتر، پیاده سازی مدلهای متنوع حمایتی به دستگاههای اجرائی ارائه نماید.

1401/08/24
09:27:08
0.0 / 5
419
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزینیک