نجابت:

انرژی مجلس باید معطوف به حل ناکارآمدی ها شود

انرژی مجلس باید معطوف به حل ناکارآمدی ها شود

به گزارش آزینیک، یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس تصریح کرد: مجلس باید بر مبنای مطالبات مردمی دولت را نقد کرده و به درستی نقاط ضعف را شناسایی کرده و انرژی خویش را معطوف به حل ناکارآمدی ها کند.


روح الله نجابت در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به لزوم نقد کارشناسانه عملکرد دولت از جانب مجلس، بیان نمود: شنیده شدن صدای مردم در حاکمیت یعنی مجلس به جای آنکه درگیر استیضاح بی مورد و چالش های غیرضرور باشد؛ وضعیت مسکن و دارو را اولویت خود قرار دهد و مدیران ناکارآمد را مواخذه کند. مجلس باید با دقت و بر مبنای مطالبات مردمی دولت را نقد کند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: در ایام اخیر وضعیت دارو غیرقابل قبول است و مردم گرفتار هستند. آیا این صدا از مجلس شنیده می شود؟ وضعیت تولید مسکن قابل قبول نیست و مسئولین وزارت راه از خواسته آقای رئیس جمهور و نیاز جامعه عقب افتاده اند. آیا مجلس واکنشی به این وضعیت دارد؟
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امکان استیضاح در مجلس نامحدود نیست و نمی توان هر روز یک وزیر را استیضاح کرد یا با یک وزیر دیگر دست به یقه شد. پس مجلس باید به درستی نقاط ضعف را شناسایی کرده و انرژی خویش را معطوف به حل ناکارآمدی کند. وزارت اقتصاد یکی از نقاط قابل دفاع دولت سیزدهم است و برآیند عملکرد وزیر اقتصاد از خیلی از مدیران اقتصادی دولت بالاتر است. وقتی مجلس با وزیر اقتصاد وارد چالش می شود مردم چه تصوری از ما خواهند داشت؟ آیا اینها را نشانه نظارت و مطالبه گری می دانند یا تلقی از دعوای سیاسی و رسانه ای می کنند؟
ایشان در ادامه تصریح کرد: این که رسانه های نزدیک به دستگاههای مختلف بر آتش اختلاف میان مجلس و دولت بدمند قابل قبول نیست و بر همان ذهنیت دعوای سیاسی صحه می گذارد. در این هفته مجلس پیگیر وضعیت دارو است و وزیر مربوطه در مجلس به انتقادات مجلس پاسخ خواهد داد. جان مردم جای قصور و تقصیر نیست و اولویت مجلس و دولت حل همین مشکل خواهد بود.1401/08/23
11:55:54
0.0 / 5
373
تگهای خبر: انرژی
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزینیک