معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد

اعزام 2200 پزشک به بیمارستان های کشور با اولویت مناطق محروم بزودی

اعزام 2200 پزشک به بیمارستان های کشور با اولویت مناطق محروم بزودی

آزینیک: معاون درمان وزارت بهداشت از اعزام 2200 پزشک به بیمارستان های کشور با اولویت مناطق کم برخوردار، آگاهی داد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی، در مسافرت به استان خراسان جنوبی، در جلسه با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی، ضمن تاکید بر تلاش وزارت بهداشت برای پیشبرد شعار «عدالت و تعالی نظام سلامت»، اشاره کرد: ایران در زمینه پزشکی، جزو کشورهای اول منطقه بوده و فاکتورهای بهداشتی در کشورمان، وضعیت خوبی دارد.

کریمی با اعلان اینکه طی ۲ تا ۳ هفته آتی توزیع پزشک متخصص به انجام می رسد، از اعزام ۲ هزار و ۲۰۰ پزشک متخصص به استانهای کشور آگاهی داد و اظهار داشت: در استانهای پهناوری مانند خراسان جنوبی، مشکلات توزیع پزشکان متخصص مشکل تر است و امیدواریم در مناطق کم برخوردار شرایطی فراهم گردد تا پزشکان متخصص، تمایل به ماندن در این مناطق پس از اتمام طرح را نیز داشته باشند.
وی با تأکید بر این که رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار یکی از اولویت های وزارت بهداشت است، اشاره کرد: وزارت بهداشت با تمام توان خود برای ارتقای سطح بهداشت و درمان خراسان جنوبی تلاش می کند.
بنابر اعلام وبدا، معاون درمان وزارت بهداشت دراین سفر، از بخش های مختلف پروژه بیمارستان کوثر و بیمارستان جدید درحال ساخت شهر حاجی آباد زیرکوه بازدید و نسبت به تکمیل سریع تر این پروژه جهت تامین تجهیزات پزشکی مرکز با حمایت وزارت بهداشت، دستورات لازم را صادر کرد.
وی سپس در مسافرت به شهر قائن، از بخش های مختلف بیمارستان شهدای این شهر، شامل بخش ایزوله درحال ساخت و پروژه توسعه ای بیمارستان جدید این مرکز بازدید کرد.
کریمی همین طور از بیمارستان های امام رضا (ع) و رازی شهر بیرجند بازدید نمود. در ادامه مهندس مسعود حمیدیان - مشاور حوزه معاونت درمان وزارت بهداشت نیز با همراهی معاونین درمان و توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، از بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) بازدید نمودند. در این بازدیدها به ارزیابی روند ارائه خدمات درمانی و بررسی مشکلات این مراکز پرداخته شد.
نشست با مسئولین استانی در محل استانداری خراسان جنوبی و بررسی مسائل حوزه درمان از دیگر برنامه های این سفر یکروزه بود.
منبع:

1401/08/22
23:37:57
0.0 / 5
285
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دانشگاه , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزینیک