با قانون جهش تولید دانش بنیان؛

بیمه نامه های نوین ویژه شرکت های دانش بنیان صادر می شود

بیمه نامه های نوین ویژه شرکت های دانش بنیان صادر می شود

آزینیک: در بخشنامه قانون جهش تولید دانش بنیان به ایجاد ظرفیت محاسبه ریسک و صدور بیمه نامه های نوین خصوصاً برای شرکت های دانش بنیان اشاره شده است.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، قانونی که رفع موانع توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق و تزریق توانمندی دانشی و تخصصی نخبگان، سرآمدان علمی، فناوران و کارآفرینان به صنایع مختلف و شتاب دادن به روند توسعه علمی و اقتصادی کشور را هدف قرار داده است.
در بخشنامه های ابلاغ و تصویب شده این قانون به موضوع بیمه نیز پرداخته و تلاش شده قوانین تسهیل یابد، همین طور بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف به استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و خلاق کرده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی (بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران) موظف است نسبت به بازبینی در بخشنامه تخصصی بیمه برای ایجاد ظرفیت محاسبه ریسک و صدور بیمه نامه های نوین خصوصاً برای شرکت های دانش بنیان و نوآور ظرف سه ماه اقدامات لازم را انجام دهد.
قانون جهش تولید دانش بنیان که بگفته روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری قانونی فاخر و ملی است؛ که با ایجاد اشتغال، ارتقای تولید دانش بنیان، تامین امنیت و رفاه عمومی و افزایش تولید ناخالص ملی به شرکت های دانش بنیان کمک می نماید.


منبع:

1401/08/20
14:09:21
0.0 / 5
375
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک