جزئیات اعمال بسته خدمات صعب العلاج در سامانه نسخه الکترونیک

جزئیات اعمال بسته خدمات صعب العلاج در سامانه نسخه الکترونیک

آزینیک: معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، جزئیات اعمال بسته صعب العلاج در سامانه نسخه الکترونیک را تشریح نمود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر مهدی رضایی درباب اعمال بسته صعب العلاج در سامانه نسخه الکترونیک، اظهار داشت: در مرحله اول بسته خدمات در رابطه با نشان سیستیک فیبروزیس، مولتیپل اسکلروزیس، اتیسم، بال پروانه ای، موکوپلی ساکاریدوز، هموفیلی، دیالیز و تالاسمی در سامانه پیاده سازی شده است و سایر بیماریهای ابلاغی در اساسنامه متعاقبا اجرا می گردد.
وی ادامه داد: در صورتیکه بیمه شدگان دارای نشان های مذکور باشند، محاسبات سامانه برمبنای بسته صندوق صعب العلاج و خاص صورت می گیرد. این محاسبات برمبنای مالکیت مرکز ارائه دهنده خدمت، کد خدمت و نشان بیمه شده متفاوت بوده و لازم است مراکز برمبنای سهم پرداختی بیمه شده از بیمار فرانشیز را دریافت نمایند.
وی اظهار داشت: از آنجا که متناسب با کد خدمت ارائه شده و نشان بیمه شده، کاهش فرانشیز بیمار در بخش خصوصی نیز محتمل است، لازم است نظارت کافی جهت عدم گرفتن هزینه اضافی از بیمه شدگان در این جهت به عمل آید.
رضایی اشاره کرد: بسته خدمتی بیماران خاص و صعب العلاج در این مرحله شامل ویزیت، دارو، خدمات پزشکان، خدمات پاراکلینیک و خدمات توانبخشی است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، وی در خاتمه، اظهار داشت: برمبنای توافقات صورت گرفته، مرجع ثبت بیماریها برای دریافت تسهیلات صندوق، سامانه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی(RDA) است که در این جهت سامانه مدیریت نشان با اطلاعات مرجع مذکور به روز گردید و بیماران مشمول نشان دار شدند. پس لازم است بیماران جدید با مراجعه به معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی و یا طبق فرآیندی که در سامانه شهروندی تعبیه شده است، جهت دریافت نشان و برخورداری از مزایای صندوق اقدام نمایند.
منبع:

1401/08/18
08:07:28
0.0 / 5
398
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزینیک