دهقانی در جمع خبرنگاران:

بزرگترین اقدام حمایتی برای شرکت های دانش بنیان بازار سازی است

بزرگترین اقدام حمایتی برای شرکت های دانش بنیان بازار سازی است

به گزارش آزینیک، سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بزرگترین اقدام حمایتی برای شرکتهای دانش بنیان، بازار سازی است و ما می توانیم بازارهای داخلی و خارجی را برای آنها توسعه دهیم.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، دهقانی فیروز آبادی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ایران با تاریخچه طب قوی اختصاصی خود و دارا بودن یک زیست بوم قوی در حوزه گیاهان دارویی، ظرفیت عظیمی برای بازار ملی و دنیا دارد.
وی با اشاره به اینکه متأسفانه حجم صادرات گیاهان دارویی ما ۷۰۰ میلیون دلار است، اظهار داشت: نیمی از حجم این صادرات ۷۰۰ میلیون دلاری کشور در ارتباط با زعفران می شود. این عدد به نسبت ۱۵۰ میلیون دلار گردش مالی این صنعت در دنیا، عدد کمی است.
سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان نمود: طبق سند مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی پیشبینی می شود که حداقل ۳ میلیارد دلار ظرفیت در کشور در این عرصه وجود داشته باشد.
دهقانی اظهار داشت: اگر ظرفیت های زنجیره ارزش گیاهان دارویی را در عرصه تولید محصول، فرآوری و محصولات جانبی و تجهیزات پزشکی ببینیم می توانیم پتانسیل ۱۵ میلیارد دلاری را در این صنعت متصور شویم.
وی افزود: معاونت علمی در ستاد توسعه فناوری های گیاهان دارویی، عزم جدی برای توسعه بازار گیاهان دارویی دارد.
دهقانی از همه شرکتهای دانش بنیان، اساتید دانشگاه ها و مردم دعوت کرد که به این فرصت جدی در کشور توجه نمایند.
به گفته وی، سلامت حوزه ای است که هیچ وقت تعطیل نمی شود و در سالهای اخیر هم نشان داده که رویکرد مردم به طب مکمل به محصولات گیاهی بشدت در حال افزایش می باشد.
دهقانی اظهار داشت: بزرگترین اقدام حمایتی برای شرکتهای دانش بنیان، بازار سازی است که ما می توانیم در این قالب بازارهای داخلی و خارجی را برای آنها توسعه دهیم و تسهیل گری نماییم.
سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: صدور مجوزها، آماده کردن زیر ساخت هایی چون پالایشگاه گیاهان دارویی، کشت گیاهان دارویی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی احتیاج به تسهیل گری دارد که معاونت علمی این نقش را برعهده دارد.
وی افزود: در این میان وزارت امور خارجه هم می تواند در توسعه این بازار کمک نماید.


منبع:

1401/08/11
10:22:42
0.0 / 5
387
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزینیک