خودکفایی ایران در تولید تجهیزات دیالیز

خودکفایی ایران در تولید تجهیزات دیالیز

به گزارش آزینیک، مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر با اشاره به خودکفایی ایران در تولید سبد تجهیزات دیالیز، اظهار داشت: صادرات تجهیزات و اقلام دیالیز را از سال آینده در دستور کار قرار می دهیم.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر بهمن سبحانی مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر اظهارکرد: ما در سبد دیالیز کاملاً خودکفا شدیم و جزو معدود کشورهایی هستیم که صفر تا صد کل این سبد را در داخل کشور تولید می نماییم.
وی ادامه داد: هم اکنون خیلی از کشورهای بزرگ دنیا این اقلام را از سایر کشورها وارد می کنند و حتی کشوری مانند آمریکا هم این سبد را از کشورهای دیگر وارد می نماید.
مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر با اشاره به اینکه سالانه حدود ۶ میلیون محصول دیالیز مورد نیاز بیماران دیالیزی کشور است اظهار داشت: سبد دیالیز با بهترین کیفیت و مطابق استانداردهای روز دنیا توسط دو شرکت در داخل تولید می شود.
سبحانی ضمن اشاره به وجود ۴۰ هزار بیمار دیالیزی در کشور اظهارکرد: ما ۳۰ درصد از سهم بازار محصولات دیالیزی را تولید می نماییم و در اختیار بیماران و نیازمندان قرار می دهیم و مابقی اقلام را هم یک شرکت دیگر تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه این اقلام در اختیار خود مراکز درمانی قرار می گیرد و صفر تا صد هزینه آنرا هم بیمه ها پرداخت می کنند اظهار داشت: بیماران هفته ای دو تا سه بار به این مراکز دیالیز رجوع می کنند اما لازم نیست هزینه ای بابت این اقلام بپردازند.
مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر در مصاحبه با رادیو گفتگو ضمن اشاره به ورود تیم تحقیق و توسعه این مجموعه به حوزه فناوری های روز و خرید خدمات اظهار نمود: ما هم اکنون با سه شرکت دانش بنیان قرارداد داریم. نیازهای مجموعه را اعلام می نماییم و شرکتهای واجد صلاحیت هم محصول مورد نیاز ما را بومی سازی و تولید می کنند.
سبحانی با اشاره به اینکه نیاز داخل کشور به محصولات و تجهیزات دیالیزی کاملاً مرتفع شده و هیچ کمبودی وجود ندارد اظهار داشت: ما و شرکت دیگری که در این عرصه فعالیت می کند صادرات تجهیزات و اقلام دیالیز را از سال آینده در دستور کار قرار می دهیم.1401/08/07
09:00:23
0.0 / 5
385
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آزینیک