جنرال موتورز برای ارتش آمریکا باتری اولتیوم ساخت

جنرال موتورز برای ارتش آمریکا باتری اولتیوم ساخت

به گزارش آزینیک، شرکت جنرال موتورز از تولید نمونه اولیه باتری اولتیوم برای ارتش آمریکا اطلاع داده است. وزرات دفاع آمریکا هم آزمایش و بررسی این باتری ها را شروع کرده است.به گزارش آزینیک به نقل از تک آپدیت، باتری های اولتیوم از توانایی و استقامت بیشتری جهت استفاده در وسایل نقلیه نظامی برقی برخوردار می باشند.
باتری های التیوم که به صورت اختصاصی توسط شرکت جنرال موتورز جهت استفاده در وسایل نقلیه برقی تولید می شوند، به شکل ماژولار و در چارچوب سلول های بزرگ کیسه ای طراحی می شوند تا به سادگی به صورت افقی یا عمودی روی هم قرار بگیرند. ابعاد و تعداد سلول های این باتری ها هم به سادگی قابل تغییر است تا نیازهای مختلف به آسانی برطرف شوند.
هر بسته این باتری مبتنی بر پلت فرم GM Ultimum بوده و جهت استفاده در خودرو های مختلف به صورت اختصاصی تولید می شود. سلول های این باتری ها را میتوان برای انجام وظایف خاص نظامی به روز کرد. ارتش آمریکا می خواهد وسایل نقلیه برقی سبک و هم سنگینی تولید نماید تا در پادگان ها و محیط های عملیاتی مورد استفاده قرار گیرند.
کاهش انتشار دی اکسید کربن هدف دیگر استفاده از این باتری ها است. این نخستین طرح از این نوع نیست که جنرال موتورز بر روی آن کار می کند. پیش از این، این شرکت با ارتش برای ساخت یک هامر برقی همکاری کرده بود. ازاین رو میتوان دید که خودرو های بدون آلایندگی امکان دارد بزودی نه تنها در خیابان های شهر، بلکه در واحدهای نظامی هم بیشتر و بیشتر هویدا شوند.


منبع:

1401/07/16
21:34:44
0.0 / 5
358
تگهای خبر: باتری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزینیک