معاونت علمی و فناوری اعلام كرد؛

توسعه بازار محصولات فناورانه ایرانی در ونزوئلا

توسعه بازار محصولات فناورانه ایرانی در ونزوئلا

آزینیک: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود که 500 نشست بین شرکتهای دانش بنیان و سرمایه گذاران ونزوئلایی برای تعاملات فناورانه اجرا شد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه اختصاصی ایران ساخت در ونزوئلا که از ۲۴ شهریورماه در این کشور برپا شد؛ از دستاوردهای این نمایشگاه می توان به امضای ۴۸ تفاهم نامه همکاری و برگزاری ۵۰۰ نشست رودررو میان شرکت های ایرانی و ونزوئلایی اشاره نمود.
این نمایشگاه که به محصولات دانش بنیان و خلاق ایران ساخت اختصاص دارد، با حضور ۸۲ شرکت ایرانی و ۵۰ مجموعه فناور ونزوئلایی انجام شد و بزرگ ترین و راهبردی ترین شرکت های ایرانی در زمینه صنعت «خودرو»، «کشاورزی»، «دارو»، «تجهیزات پزشکی»، «آی سی تی» و «صنایع خلاق» در این سفر حضور داشتند و دستاوردهای خودرا به نمایش گذاشتند.
با به انتها رسیدن کار نمایشگاه اختصاصی ایران ساخت در ونزوئلا ۴۸ یادداشت تفاهم نامه همکاری میان شرکت های دانش بنیان، خلاق و دولتی ایرانی و شرکت ها، تجار و سرمایه گذاران ونزوئلایی به امضا رسید که قسمتی از آنها در قالب قرارداد فروش محصول به امضا رسید.
این تفاهم نامه ها که ۳۰ شرکت ایرانی در آنها حضور دارند در زمینه های مختلف فناورانه خصوصاً صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی امضا و یک کمیته مشترک از سمت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دولت ونزوئلا برای پیگیری تحقق و اجرائی شدن قراردادهای طرفین تشکیل شد.
از دیگر دستاوردهای سفر بزرگ ترین هیأت فناوری ایرانی به ونزوئلا؛ انجام بیش از ۲ هزار ملاقات میان شرکت های دانش بنیان، خلاق و دولتی ایرانی در غرفه های مستقر در نمایشگاه با تجار، سرمایه گذاران و شرکت های ونزوئلایی بود که این ملاقات ها هم به توسعه بازار محصولات ایران ساخت در این کشور کمک خواهدنمود.
نمایشگاهی که با حضور نیکولاس مادورو رییس جمهور و وزرای برق، کشاورزی، تجارت، بهداشت، علوم و فناوری کشور ونزوئلا، سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران، مهدی قلعه نوی رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و پرویز کرمی رییس مرکز فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد و فرصتی خوب برای شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی و مجموعه های فناور ونزویلایی برای توسعه تبادلات علمی و فناورانه فراهم نمود.
در این نمایشگاه ۵۰۰ محصول از ۱۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور به نمایش درآمده است. محصولات ایران ساخت با کیفیت بالا که مقرر است بازارشان در کشور ونزوئلا توسعه یابد و مسیر صادرات آنها تسهیل شود.


منبع:

1401/06/30
21:37:57
0.0 / 5
415
تگهای خبر: پزشك , دانش بنیان , صنعت , فروش
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک