آمار قربانیان کرونا یک تراژدی و نشانه ناکامی عظیم جهانی

آمار قربانیان کرونا یک تراژدی و نشانه ناکامی عظیم جهانی

به گزارش آزینیک، 19 مجله پزشکی لنست اعلام نمود: آمار قربانیان همه گیری کووید-19 یک تراژدی و ناکامی عظیم جهانی در سطوح مختلف است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، لنست در گزارشی که روز گذشته (چهارشنبه) انتشار یافت، اشاره کرد: خیلی از قدرت ها و دولت ها نتوانستند به هنجارهای اساسی عقلانیت و شفافیت نهادی پایبند باشند، همین طور خیلی از مردم - اغلب تحت تاثیر اطلاعات نادرست - به اقدامات در نظر گرفته شده برای رعایت بهداشت عمومی معترض شددند و قدرت های بزرگ جهان نتوانستند برای کنترل همه گیری با یکدیگر همکاری کنند.
گزارش کمیسیون کووید-۱۹ مجله پزشکی لنست خطاب به کشورهای عضو سازمان ملل، آژانس های سازمان ملل متحد و دیگر گروه ها همچون G۲۰ و G۷ است.
تعدادی از ناکامی های شناسایی شده توسط این کمیسیون عبارتند از: عدم اطلاع رسانی بموقع در مورد شیوع اولیه، تاخیر در تایید انتشار ویروس بوسیله هوا، عدم موفقیت در بررسی شواهد و اتخاذ بهترین سیاست ها برای کنترل و مدیریت همه گیری، مضیقه بودجه برای کشورهای با درآمد کم و متوسط، عدم توزیع عادلانه کالاهای کلیدی، شکست در مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست و فقدان شبکه های ایمنی برای جمعیت های لطمه پذیر.
این کمیسیون اشاره کرد: نکته ای که از همه گیری کووید-۱۹ فراگرفته شد ضرورت آمادگی ملی همراه با همکاری جهانی و اقدام هماهنگ است. بیشتر کشورها فاقد برنامه های آمادگی برای مقابله با همه گیری هستند.
علاوه بر ناکامی های سازمانی و دولتی، برخی مخالفتهای عمومی با اقدامات بهداشت عمومی بطور جدی مانعی در کنترل همه گیری بود.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، در این گزارش چندین سفارش نیز ارائه شده است: هماهنگی جهانی با کشورهایی که استراتژی واکسیناسیون را حفظ می کنند تا همه گیری اختتام پیدا کند؛ تقویت بررسی ها برای یافتن منشاء ویروس توسط سازمان جهانی بهداشت، کشورها و جامعه علمی؛ تقویت کلی سازمان جهانی بهداشت؛ اتخاذ مسیرهای دوگانه برای جلوگیری از بیماریهای عفونی نوظهور در آینده و تقویت نظام ملی سلامت.
گفتنی است، بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به ۶۱۵ میلیون و ۵۰۲ هزار و ۵۵۱ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۵۲۳ هزار و ۲۳۴ بیمار کووید ۱۹ نیز تأیید شده است.
منبع:

1401/06/25
08:09:12
0.0 / 5
323
تگهای خبر: پزشك
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزینیک