حاشیه امن خوبی در مقابل کرونا داریم

حاشیه امن خوبی در مقابل کرونا داریم

آزینیک: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به زوار اربعین سفارش کرد که در این ایام استفاده از ماسک، غذای سالم، رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی را فراموش نکنند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه برگزاری آیین اختتامیه نخستین دوره آموزشی و فرهنگی «همراه با حکیمان» در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در رابطه با حماسه راهپیمایی اربعین، تدابیر میدانی را در مرزهای شلمچه و مهران که ۹۰ درصد ترددها از این مرزها صورت می گیرد، داشتیم و عمده نگرانی ما گرمای این روزهای عراق و مناطق مرزی بود که در این خصوص ضمن بیان سفارش ها، کانکس ها و امکانات لازم را فراهم نموده ایم.
وی اشاره کرد: امسال مرکز بهداشتی و درمانی شهید حاج قاسم سلیمانی را در شلمچه راه اندازی کردیم و برخی نیروهای بهداشتی داوطلبانه در آنجا حضور دارند.
وی اضافه کرد: برای مرز مهران هم از ظرفیت کانکس ها و سازه های دانشگاه علوم پزشکی ایلام، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی بهره گرفتیم. ضمن اینکه در عراق مدیریت با جمعیت هلال احمر است و هر نیروی حوزه سلامت که بخواهد برای ارائه خدمات داوطلبانه به عراق برود، نیاز به مرخصی ندارد و سفرش ماموریت شمرده می شود.
وزیر بهداشت افزود: همین طور بعد از این ایام هم برای زوار پیاده امام رضا(ع) برنامه ریزی شده تا از ظرفیت تمامی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مشهد به عنوان دانشگاه میزبان استفاده گردد.
عین اللهی به وضعیت کرونا در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: باتوجه به تزریق ۱۵۴ میلیون دُز واکسن و ثبت اعداد ۹۱، ۸۶ و ۷۲ درصد در دُزهای اول تا سوم، حاشیه امن خوبی داریم.
وزیر بهداشت اشاره کرد: ما در این روزها بر تزریق دُز یادآور، زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، غذای سالم و رعایت نکات بهداشتی تاکید داریم و اینکه زوار اربعین در زمان بازگشت به ایران همکاری لازم را با نیروهای بهداشتی مستقر در مرزها داشته باشند.
به گزارش وبدا، وی اشاره کرد: به مردم سفارش می نماییم بدون توجه به تعداد دُزهای دریافتی واکسن کرونا هرچه سریع تر دُز یادآور را دریافت نمایند و بدانند که کرونا هنوز اختتام نیافته و بهترین کار برای دوری از این ویروس منحوس دریافت سالانه یک دفعه دُز یادآور تا زمان اختتام این همه گیری است.1401/06/18
11:22:21
0.0 / 5
374
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , دانشگاه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزینیک