از سوی خودروسازان ؛

نیازهای فناورانه ساخت خودرو های برقی ارائه می شود

نیازهای فناورانه ساخت خودرو های برقی ارائه می شود

آزینیک: طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی یکی از اولویت های زیست محیطی و صنعتی در کشور است تا با کمک آن در کنار کاهش آلودگی ها؛ نسل جدیدی از خودرو های پیشرفته و بدون آلودگی تولید شود.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خودرو های برقی و متصل را آینده صنعت خودروسازی می شناسند. نسلی جدید از خودروهایی که آلودگی ندارند و به محیط زیست هم لطمه نمی زنند و هوشمند عمل می کنند. از طرفی به کارگیری سیستم های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری خودرو ها ضمن افزایش ایمنی خودرو ها می تواند در جلوگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش به سزایی داشته باشد.
به همین دلیل توسعه پلت فرم ها و زیرساخت های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه تکنولوژی های جدید خودرویی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری یک شرکت خودروسازی دنبال می کند.
در همین راستا رویداد فناورانه خودرو های آینده (۲) برای رفع نیازهای فناورانه در حوزه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه ریزی شده است. رویدادی که در آن، نیازهای فناورانه ارائه می شود و شرکت های دانش بنیان توانمندی های دانشی و تخصصی خودرا برای رفع آنها عرضه می کنند.
در این رویداد درباب مطالبی همچون «طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خوردوهای برقی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده»، «توسعه فناوری های خودرو های متصل و اجزا» و «زیرساخت های در رابطه با آن»، «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها» و «ایستگاه های شارژ خودرو ها و موتورسیکلت های برقی» مطرح و درباره ی آنها تبادل نظر می شود.
۲۵ و ۲۶ مهرماه سال ۱۴۰۱ زمان برگزاری رویداد فناورانه خودرو های آینده (۲) است که در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا انجام می شود. این رویداد محفلی برای برگزاری جلسات رودررو و انجام مذاکرات برای عقد قرارداد و تفاهم نامه های همکاری است و برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی ها و فناوری های شرکت های دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو هم دیگر محورهای در نظر گرفته شده است. حضور در رویداد برای شرکت های دانش بنیان، دانشجویان و اساتید دانشگاه رایگان است.

1401/06/16
11:01:37
0.0 / 5
471
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک