با كمك دانش بنیانها اجرا می شود؛

۱۰ پروژه برای ایجاد پالایشگاه زیستی پسماند و پساب های نیشکر

۱۰ پروژه برای ایجاد پالایشگاه زیستی پسماند و پساب های نیشکر

به گزارش آزینیک، ایجاد پالایشگاههای زیستی با ورود دانش بنیان و اجرای طرح های این حوزه در کشور شتاب می گیرد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محصولاتی چون سوخت های زیستی اتانول و بایودیزل بدون صدمه به طبیعت و جانداران نیازهای بشر را هم تأمین می کنند. این محصولات از دل طبیعت برآمده اند و دوستی ماندگاری هم با آن خواهند داشت.
پالایشگاه هایی که سال ها است در بعضی کشورها توسعه یافته و به جایگزینی برای پالایشگاه های فسیلی بدل شده است، انتظار می رود که صنعت بیوپالایشگاهی در چندسال آتی برای تولید محصولات تجاری در مقیاس بزرگ آمادگی داشته باشد.
کشورهای آمریکا، برزیل، اتحادیه اروپا، چین کشورهایی هستند که دراین زمینه سرمایه گذاری های خوبی و نتایج قابل قبولی هم ثبت کرده اند. این باور جهانی وجود دارد که توسعه پالایشگاه های زیستی به کمک شرکت های غیردولتی میسر است. هرچند که حمایت های دولتی را هم نیاز دارد.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای تحقق این هدف در کشور مبادرت به تعریف ۳۰ پروژه ملی در سطح استانهای مختلف کرده است تا گامی بزرگ برای شکل گیری و ایجاد این نوع از پالایشگاه ها در کشور بردارد.
ایجاد ۲۰ پایلوت فناوری در زمینه های مختلف بیوتکنولوژی محیط زیست مانند تصفیه فاضلاب، بیولاستیک، بیوکمپوست و اسید هیومیک، بیوسنسورها، مالچ های زیستی و غیره و ۱۰ پروژه ایجاد پالایشگاه زیستی پسماند و پساب های نیشکر؛ طرح هایی است که مقرر است با کمک شرکت های دانش بنیان و با حمایت بخش دولتی صورت گیرد.
اجرای این طرح ها تاب آوری ملی را بیشتر می کند و به اشتغالزایی پایدار و حفظ محیط زیست در کشور کمک بزرگی خواهدنمود.


منبع:

1401/06/14
11:28:08
0.0 / 5
514
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک