معاون وزیر بهداشت خبر داد

افزایش ۱۱۰۰ تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم

افزایش ۱۱۰۰ تخت بیمارستانی در دولت سیزدهم

آزینیک: کرمان معاون پرستاری وزارت بهداشت، طرح برجسته دارویار برای ساماندهی حوزه دارو و افزایش داروهای تحت پوشش بیمه، پوشش بیمه افراد جامعه که فاقد بیمه بودند، افزایش 1100 تخت بیمارستانی و ده ها طرح بزرگ و کوچک در زمینه بهداشت و درمان را قسمتی از اقدامات یکساله وزارت بهداشت دانست.


عباس عبادی در مراسم یادواره شهدای مدافع سلامت و تجلیل از مدافعان سلامت استان کرمان، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت و خصوصاً شهدای مدافع سلامت به فعالیت ها و اقدامات دولت سیزدهم در زمینه سلامت پرداخت و اظهار داشت: وزارت بهداشت با شعار عدالت و تعالی در سلامت، کار خودرا شروع کرد و بحمدالله با کار جهادی کارکنان سیستم سلامت در مدیریت کووید، مرگ میر را از ۷۰۰ نفر به زیر ۵۰ نفر و در روزهایی هم به صفر رسانید و در این راه ۱۵۴ میلیون دوز واکسن تزریق شد.
وی طرح برجسته دارویار برای ساماندهی حوزه دارو و افزایش داروهای تحت پوشش بیمه، پوشش بیمه افراد جامعه که فاقد بیمه بودند، افزایش ۱۱۰۰ تخت بیمارستانی و ده ها طرح بزرگ و کوچک در زمینه بهداشت و درمان را قسمتی از اقدامات یکساله وزارت بهداشت دانست.
عبادی با اعلان اینکه در دوران کووید بیش از همه از پرستاران و پزشکان یاد شد از دیگر دست اندرکاران حوزه بهداشت و درمان یاد کرد و اظهار داشت: باید به وجود سایر کارکنان بهداشتی و درمانی مانند پیراپزشکان، بهورزان و همکاران حوزه بهداشت در تخصص ها و رشته های مختلف افتخار و از آنها نیز تقدیر و تشکر کرد.
عبادی با تکیه بر تسری پرستاری از درمان محوری به سمت سلامت محوری، اظهار داشت: برای این منظور می توان از ظرفیت پرستاران بازنشسته با ذخیره دانشی و تجربه مفیدی که دارند بهره گرفت و از ظرفیت مساجد، سراهای محله، خانه های سلامت، سازمان های مردم نهاد و حتی بین خانواده و بستگان و همسایگان کار را آغاز کرد.
معاون پرستاری وجود ۸.۵ میلیون سالمند در کشور و سیر حرکتی جمعیت به سمت سالمندی، اظهار داشت: آموزش های پرستاری و مراقبتی بخش زیادی از مشکلات دراین زمینه را کاهش خواهد داد.
به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر احمدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این مراسم با تأکید بر ارزش و بزرگی کار پرستاران اظهار داشت: عاشقانه، خالصانه و تنها برای رضایت خداوند و بدون منت کار کردن برای مردم و بهبود آلام بیماران فرصتی است که خداوند در اختیار ما قرار داده و باید از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده نمائیم.
در این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای سلامت از خانواده های شهدای مدافع سلامت شهید شاه مرادی، شهید حسین علی پور و شهیده الهام یوسف زاده قدردانی و همین طور از ۲۲ نفر از مترون های بیمارستان های دولتی، خصوصی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان و چهار نفر از دانشجویان کارشناسی ارشد پرستاری تقدیر گردید.1401/06/10
10:25:57
0.0 / 5
455
تگهای خبر: آموزش , پزشك , دانشگاه , مراقبت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزینیک