مقررات کرونایی مدارس امارات در سال تحصیلی جدید

مقررات کرونایی مدارس امارات در سال تحصیلی جدید

به گزارش آزینیک، با گسترش واکسیناسیون کووید۱۹ و کاهش آمار مبتلایان به این بیماری، بیشتر فعالیت ها و کسب و کارها در امارات مانند خیلی از کشورهای دیگر از سر گرفته شده و مدارس این کشور هم در سال تحصیلی جدید با اعمال تغییراتی در بعضی از مقررات کرونایی، بازگشایی شده و کلاس ها به صورت حضوری برگزار خواهند شد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، بخش آموزش جزو نخستین بخش هایی بوده که با شیوع بیماری کووید۱۹ از حالت حضوری خارج شده و به صورت آنلاین به فعالیت خود ادامه داد.
با این وجود پس از اینکه واکسن های کووید۱۹ در دسترس عموم مردم قرار گرفت، معلمان و کارکنان مراکز آموزشی مبادرت به دریافت این واکسن کرده و بیشتر آنها واکسینه شدند که همین مساله باعث شد تا مدارس هم باردیگر بازگشایی و کلاس های درس به صورت حضوری برگزار شوند.
به گزارش خلیج تایمز، بعضی از مهم ترین مقررات کرونایی همزمان با شروع سال تحصیلی جدید در امارات و برگزاری کلاس های حضوری شامل موارد زیر است:
* تست PCR:
دانش آموزان می بایست در روز اول مدرسه نتیجه منفی تست پی سی آر خویش را که طی ۹۶ ساعت قبل انجام شده، عرضه کنند. همینطور تست روتین و دوره ای برای دانش آموزان صورت می گیرد.
* فاصله گذاری اجتماعی:
این قانون در موسسات آموزشی یا اتوبوس الزامی نیست. اجرای هر تصمیمی در این حوزه به عهده نهادها است. تنظیم کننده آموزش دبی تابحال هیچ بروزرسانی جدیدی در مورد الزامات فاصله گذاری اجتماعی در مدارس اعلام نکرده است.
* چک کردن دمای بدن:
بررسی دمای بدن دانش آموزان دیگر الزامی نیست با این وجود افرادی که دمای بدن آنها بالاست، می بایست در خانه بمانند و تست کرونا انجام دهند.
* واکسیناسیون:
همه دانش آموزان بدون توجه به وضعیت واکسیناسیونشان می توانند در کلاس های درس شرکت نمایند.
* ماسک:
استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده الزامی و در فضاهای باز و خارج از ساختمان، اختیاری است.
منبع:

1401/06/09
10:09:06
0.0 / 5
447
تگهای خبر: آموزش , آنلاین
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک