مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

هنوز ۱ و نیم میلیون بیمه نشده، برای پوشش بیمه ای خود اقدام نکرده اند

هنوز ۱ و نیم میلیون بیمه نشده، برای پوشش بیمه ای خود اقدام نکرده اند

به گزارش آزینیک، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اعلان اینکه پوشش فراگیر و همگانی بیمه سلامت از سال قبل شروع شده و در سال 1401 بیمه رایگان اقشار کم درآمد و دهک های پایین انجام شد، اظهار داشت: هم اکنون همه ایرانیان و هر فردی که بخواهد، بیمه است، البته حدود یک تا 1.5 میلیون نفر هنوز مراجعه نکردند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، محمد مهدی ناصحی، با اشاره به این که دهک های پایین خصوصاً ۳ دهک اول جامعه بیمه رایگان شدند، اضافه کرد: این یک نوید خوبی است به جهت این که یک پوشش فراگیر بیمه ای در کشور به وجود آمده است، بیمه سلامت با عنایت به این که بزرگترین بیمه درمانی کشور است باید در کنار وزارت بهداشت اقدامات لازم را انجام دهد.
او اشاره کرد: در روستا و شهرها قدمهای موثری در بحث خدمات دهی در دولت سیزدهم برداشته شده است، ضمن این که بر طبق تاکیدات رئیس جمهور که پرداختی از جیب مردم باید کاهش پیدا کند؛ قدم های مناسبی توسط بیمه سلامت برداشته شده است.
ناصحی اظهار نمود: ۳ دهک پایین جامعه بصورت خودکار و بدون حضور بیمه شدند، اما برای سایر دهک ها تخفیف ویژه ای درباب حق بیمه در نظرگرفته شده است، همین طور ۳ ماه بیمه رایگان برای تمامی مردم تمدید شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، با اعلان اینکه شرایط حال حاضر برای بیمه شدن مردم در کشور به جهت هزینه ها امنیت به وجود آورده است، اظهار داشت: پوشش حداکثری در بخش دولتی بوده و این مراکز از آمادگی لازم برای خدمات دهی برخوردار می باشند، خوشبختانه خدمات بیمه سلامت در زمینه دارو نیز بوده و سال قبل نزدیک به ۶ هزار میلیارد تومان در این عرصه پرداخت شده است.
وی درباب پرداختی های سازمان بیمه سلامت ایران، اضافه کرد: خوشبختانه بیش از یکسال است که پرداختی های ما به موسسات به روز است، هم اکنون نیز تا اختتام تیرماه عمده هزینه ها را پرداخت کردیم.
ناصحی اشاره کرد: عمده خرید خدمات ما از بخش های دانشگاهی و دولتی است، اما در بعضی صندوق ها همچون کارکنان دولت از بخش خصوصی نیز خرید خدمت می کنیم؛ البته در صندوق بیمه روستایی و بیمه همگانی طبق قانون خرید خدمت از بخش دولتی باید انجام گیرد؛ امیدواریم بتوانیم عمق پوشش گستره آنرا در آینده افزایش دهیم.1401/05/31
13:18:09
0.0 / 5
436
تگهای خبر: امنیت , خدمات , دانشگاه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک