معاون وزیر بهداشت خبر داد:

افتتاح 1942 پروژه بهداشت و درمان در کشور

افتتاح 1942 پروژه بهداشت و درمان در کشور

به گزارش آزینیک، بوشهر معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: تا آخر سال 1942 پروژه در سراسر کشور افتتاح خواهد شد که 60 پروژه آن در استان بوشهر است.


بهروز رحیمی در نشست با اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با قدردانی از تلاش مدافعان سلامت در عرصه مقابله با کرونا اظهار نمود: در عرصه شرایط کرونا مدافعان سلامت استان بوشهر شهدایی برای دفاع از جان مردم تقدیم کرده اند که باید قدردان این عزیزان با ایجاد شرایط کاری بهتر باشیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی استان بوشهر را پر انرژی و جوان دانست و اشاره کرد: استان بوشهر در زمینه مدیریتی بهداشت و درمان تیمی بسیار جوان و پرانرژی و با یک هم افزایی بسیار درست دارد و به دنبال حل مسائل و مشکلات حوزه سلامت هستند.
وی با اشاره به اینکه ساختار نیروی انسانی در بعضی حوزه های بهداشت و درمان استان بوشهر نیاز به ترمیم دارد تصریح کرد: در این خصوص مصوب شد در آزمون استخدامی پیش رو و با صدور مجوزها امید است بتوان به سرعت برخی کمبودهای نیروی انسانی در زمینه بهداشت و درمان استان بوشهر جبران شود.
رحیمی ضمن اشاره به این که همه پروژه های نیمه تمام در زمینه بهداشت در اولویت وزارت قرار دارد بیان کرد: در بررسی پروژه های نیمه تمام در زمینه های مختلف، با برنامه ریزی امسال ۶۰ پروژه نیمه تمام بهداشتی درمانی در استان بوشهر به پایان می رسد.
معاون وزیر بهداشت از اتمام ۲ هزار پروژه در وزارت بهداشت تا اختتام امسال آگاهی داد و اظهار داشت: در زمینه آموزش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز فضای آموزشی دانشگاه را توسعه داده می شود.
وی اضافه کرد: با تلاش و برنامه ریزی کلینیک های تخصصی با پیشرفت فیزیکی بالا مانند کلینیک تخصصی برازجان امسال تکمیل می شود.
رحیمی با اشاره به اینکه بهسازی و بازسازی بخش های درمانی در بیمارستان های استان بوشهر را در دستور کار داریم اظهار داشت: بروزرسانی تجهیزات حوزه سلامت استان بوشهر یکی از اولویت ها است.
وی با اشاره به اینکه در زمینه سلامت باید هر روز برای ارتقای فاکتورهای سلامت تلاش بیشتری صورت بگیرد اضافه کرد: وضعیت پیشرفت حوزه سلامت رو به جلو است بگونه ای که از زمان تشکیل دولت سیزدهم ۱۱۰۷ پروژه در زمینه بهداشت و درمان افتتاح شده است و تا آخر سال ۱۹۴۲ پروژه نیز افتتاح می گردد که بیشتر آنها در زمینه بهداشت است.
معاون وزیر بهداشت از پرداخت مطالبات کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با برنامه ریزی وزارت بهداشت آگاهی داد و بیان کرد: امیدواریم بتوانیم به سرعت این معوقات جبران نماییم.

نیروی های تخصصی درمانی مناطق محروم و کم برخوردار تامین می شود
مدیرکل منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت نیز با اشاره به اینکه توزیع نیروی انسانی در وزارت بهداشت با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار می باشد عنوان کرد: منابع انسانی باارزش ترین سرمایه های دانشگاه های علوم پزشکی هستند.
سیف الله مرادی با تاکید بر این که وزارت بهداشت درباب توزیع نیروی انسانی نگاه ویژه ای به مناطق مرزی و کم برخوردار دارد اشاره کرد: هدف از سفر به مناطق محروم استان بوشهر، انجام بررسی های لازم برای تخصیص مجوز بکارگیری نیرو در این مناطق بوده است.
وی افزود: گستردگی وزارت بهداشت سبب گشته است که بعضاً برخی مناطق از نظر تراکم نیرو در وضعیت مطلوب و در مناطق دیگر نیازمند نیرو باشند که در تلاش هستیم با اولویت مناطق محروم، این مساله را اصلاح نماییم.
مدیرکل منابع انسانی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی در مجموعه های مختلف بهداشت و درمان وجود دارد و باید به سمت جذب نیروی کارآمد و متخصص برای حل این کمبودها حرکت شود تا خللی در سلامتی مردم ایجاد نشود.

منبع:

1401/05/28
17:02:58
0.0 / 5
417
تگهای خبر: آموزش , انرژی , پزشك , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزینیک