یارانه و ارز دارو حذف نمی گردد

یارانه و ارز دارو حذف نمی گردد

به گزارش آزینیک معاون برنامه ریزی اداره کل دارو در سازمان غذا و دارو در مورد طرح دارویاری و هوشمندسازی حوزه دارو، اظهار نمود: یارانه دارو قرار نیست حذف شود بلکه یارانه ارز دارو به انتهای زنجیره یعنی بیمه ها عرضه می شود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، حسن شمالی ضمن اشاره به این که پیشتر ارز دارو به ابتدای زنجیره یعنی واردکننده پرداخت می شد، اظهار داشت: به اعتقاد کارشناسان یارانه این چنینی هدر رفت منابع را به دنبال دارد ولی دولت در بودجه ۱۴۰۱ اختیار ساماندهی داشت و تصمیم گرفت یارانه ارز دارو را به انتهای زنجیره یعنی بیمه ها عرضه نماید.
وی با تکیه بر این که از این طریق بار مالی جدید به بیماران تحمیل نخواهد شد، خاطرنشان کرد: این سبب می شود که ما مطمئن شویم مصرف کننده یارانه، بیماران هستند.
وی ادامه داد: سازمان غذا و دارو، دولت و مجلس حساسیت ویژه ای در این حوزه دارند.
به قول معاون سازمان غذا و دارو، در طرح جدید هزینه بیماران دارای نسخه برای خرید دارو افزایش نمی یابد ولی تولیدکننده با قیمت جدید داروها را می فروشند.
وی در پاسخ به چگونگیِ هزینه کرد مردم برای داروهایی که زیر نظر بیمه نیستند، اظهار داشت: این طرح بسته خدمتی بیمه را توسعه می دهد؛ بنابراین علاوه بر پوشش بیمه ها تا کنون، چندین قلم داروی اساسی و ضروری مردم احصا شده و مشمول دریافت یارانه شده اند.
او اضافه کرد: به رغم افزایش قیمت این چند قلم، باز هم این داروها زیر پوشش بیمه قرار گرفته و بیماران هیچ گونه افزایش قیمتی را نخواهند داشت. از طرفی ۱۱۹ داروی ارزانقیمت که مردم به صورت عادی مصرف می کنند، در آینده نزدیک تحت نظر بیمه پوشش داده می شوند.
شمالی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کردبا اشاره به الکترونیکی شدن نسخه پیچی، اظهار داشت: آمار بر خط است و میتوان اطلاعات آنرا از بیمه ها دریافت کرد.

منبع:

1401/05/17
22:41:21
0.0 / 5
501
تگهای خبر: الكترونیك , فروش , هوشمند
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزینیک