3 شرکت دانش بنیان ترافیک را هوشمندسازی کردند

3 شرکت دانش بنیان ترافیک را هوشمندسازی کردند

آزینیک: ۳ شرکت دانش بنیان به حوزه تولید تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه های هوشمند اعلام نام ایستگاه ها ورود کردند تا فناوری های کاربردی آنرا بومی سازی کنند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ترافیک یکی از معضلات شهری است که روش های مختلفی برای کنترل آن طی شده اما حدودا همه آنها بی نتیجه بوده و گاها این ترافیک های شهری به علت تردد تعداد بالای خودرو ها، پاسخ گو نبودن ظرفیت شهرها برای این حجم از خودرو ها، ناهماهنگی ها و نبود علائم درست راهنمایی و رانندگی بروز می کند.
اما بعضی از این چالش ها را میتوان با کمک فناوری های نوظهور و تولید محصولات فناورانه قابل کنترل و مدیریت کرد. مثلاً تولید برخی تابلوها و علائم راهنمایی منطبق با فناوری و نوآوری یکی از این روش ها است که در ایران با ورود ۳ شرکت دانش بنیان امکان پذیر شده است.
این محصولات با حمایت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بازار رسیده اند. ابزاری که برای کنترل ترافیک و تسهیل ترددهای شهری تولید بومی شده اند.
«طراحی سامانه بی سیم اطلاع رسانی» یکی از این محصولات است. همینطور «کنترل اتوماسیون ناوگان های حمل و نقل جاده ای و درون شهری» هم دیگر محصولی است که بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان به تولید رسیده است.
دیگر محصول تولیدی در این عرصه را «تابلوهای VMS و ترافیکی و سامانه های هوشمند» تشکیل می دهد.


منبع:

1401/05/16
21:27:47
0.0 / 5
513
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک