سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها پرداخت گردید

بدهی بیمه سلامت به داروخانه ها پرداخت گردید

اداره کل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت درباره پرداخت مطالبات داروخانه ها به دنبال اجرای طرح دارویار اعلام نمود: مطالبات داروخانه های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت تا اختتام تیر امسال پرداخت شده و انتقادات مربوط به بدهی معوقه متوجه این سازمان نیست.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اعلام نمود: « مرحله نخست پرداخت هزینه های ناشی از تغییر سیاست های نرخ ارز ترجیحی دارو، به داروخانه های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت ایران در سراسر کشور انجام شده و بدین ترتیب همه مطالبات داروخانه های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت تا اختتام تیر ماه ۱۴۰۱ پرداخت شده است.
بدین سبب سازمان بیمه سلامت تا اختتام تیر ماه ۱۴۰۱ هیچگونه بدهی به داروخانه های طرف قرارداد ندارد و بهتر است افراد در مصاحبه های خود از اصطلاح «سازمان های بیمه گر» بطور شفاف بهره برده و مشخص کنند کدام سازمان بیمه گر به داروخانه ها بدهی دارد و کدام سازمان پرداختی ها را انجام داده است.

لازم به ذکر است که صورتحساب داروخانه ها خصوصاً نسخه های الکترونیک، در آخر هر ماه از طرف سازمان بیمه سلامت تسویه می شود. سازمان بیمه سلامت حساب جداگانه ای برای اعتبار طرح دارویار به وجود آورده و این مجوز را نداریم که مبالغ تخصیص داده شده را جای دیگر هزینه نماییم. دراین زمینه نظارت لازم از جانب دستگاه های نظارتی نیز وجود دارد.

همچنین سقف ریالی داروخانه ها در هفته گذشته از جانب سازمان بیمه سلامت حذف شده و از سویی بیماران برای بهره مندی از مزایای طرح دارویار دیگر نیازی به تایید باردیگر نسخه های خود ندارند.»

سازمان بیمه سلامت همین طور اعلام نمود: « طرح ملی دارویار از ۲۳ تیر شروع شده است؛ این طرح بمنظور اصلاح سیاست های ارزی دارو اجرائی شده و هدف آن منطقی شدن قیمت دارو، رسیدن یارانه دارو به دست مصرف کننده اصلی و افزایش پیدا نکردن پرداختی از جیب مردم است. در این طرح ۳۶۶ قلم داروی ضروری، یارانه سلامت می گیرند و ۱۱۹ قلم داروی بدون نسخه که قبل از این تحت پوشش بیمه نبودند، تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.»
منبع:

1401/05/10
23:31:41
0.0 / 5
420
تگهای خبر: الكترونیك
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک