دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت بومی سازی شد

دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت بومی سازی شد

آزینیک: دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت این توانایی را دارد تا تبخیر محصولات نفتی را به فرآورده های دیگر تبدیل کند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیدمحمد سمن بوی عضو هیات مدیره یک شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه دستگاه بازیافت بخار انبارهای نفت به مسائل زیست محیطی کمک به سزایی می کند، اظهار داشت: هدرروی انرژی در اثر تبخیر در مراحل مختلف ذخیره سازی، انتقال و توزیع فرآورده های نفتی، علاوه بر خسارت های هنگفت مالی، دارای اثرات مخرب زیست محیطی است.
وی اضافه کرد: در امتداد جلوگیری از این لطمه ها دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت طراحی و ساخته شد. قسمتی از فرآورده های نفتی در هنگام حمل و تخلیه در جایگاه های سوخت و همین طور در هنگام انبار تبخیر می شود که این مساله ضمن هدر رفت فرآورده نفتی موجب وارد شدن زیان مالی به جایگاه داران و کشور می شود.
به گفته وی، دستگاه بازیافت بخارات که در ایستگاه های سوخت رسانی و انبارها نصب می شود، می تواند این مشکل را مرتفع کند و همین طور علاوه بر جلوگیری از هدر رفت منابع کشور در کاهش آلودگی های زیست محیطی نیز موثر باشد.
وی اضافه کرد: درحقیقت این محصول یک سیستم تبریدی جذبی است که در دماهای خیلی پایین میعان انجام می دهد و بخارات را به بنزین تبدیل می کند و نبود آن موجب صدمات ایجاد بیماری می شود.
این مدیر حوزه دانش بنیان توضیح داد: امروز حمایت های لازم در داخل کشور از طرف دستگاهها صورت نمی گیرد و شرکت های مربوط به منابع نفتی با توجه به این که دستگاه بازیافت بخارات انبارهای نفت ایران ساخت وجود دارد و یک چهارم نمونه های خارجی قیمت دارد، مبادرت به تهیه نمونه های خارجی می کنند و کمکی به توسعه تولید در کشور نمی کنند.


منبع:

1401/05/09
13:14:11
0.0 / 5
457
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزینیک