فولکس واگن تاکسی هوایی عمودپرواز خودران می سازد

فولکس واگن تاکسی هوایی عمودپرواز خودران می سازد

با افزایش اقبال به تاکسی های هوایی عمودپرواز، نباید حیرت انگیز باشد که خودروسازان هم به این حوزه علاقمند شده اند. این هفته، گروه فولکس واگن در چین از نمونه اولیه چنین محصولی رونمایی نمود.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، این تاکسی هوایی موسوم به وی او - که مخفف عبارت جابجایی عمودی یا Vertical Mobility است - به عنوان ببر پرنده نیز شناخته می شود.
نمونه اولیه این تاکسی هوایی ۱۱.۲ متر طول و ۱۰.۶ متر عرض داشته و دارای ۸ پروانه افقی برای بلند شدن عمودی به همراه دو پایه فشار دهنده عمودی در عقب برای پرواز سریع به سمت جلو است. این محصول بوسیله مشارکت فولکس واگن چین، شرکت طراحی بریتانیایی اورنج و شرکت هوانوردی چینی سانوارد ساخته شد.
قرار است مدل فعلی چندین پرواز آزمایشی را در اواخر سال جاری میلادی انجام دهد و بعد از آن یک نمونه اولیه بهبود یافته پروازهای آزمایشی دیگری در اواخر تابستان آینده انجام خواهد داد. فولکس واگن چین تصریح کرده مدل تجاری نهایی کاملاً خودران خواهد بود و می تواند چهار سرنشین و چمدان های آنها را تا حداکثر ۲۰۰ کیلومتر حمل کند. بدین سبب این محصول علاوه بر سفرهای درون شهری برای سفرهای کوتاه برون شهری نیز قابل استفاده خواهد بود.

1401/05/08
18:19:25
0.0 / 5
442
تگهای خبر: تجاری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزینیک