شناسایی عوارض دیگر کووید طولانی

شناسایی عوارض دیگر کووید طولانی

آزینیک: کارشناسان در یک مطالعه جدید که نتایج آن در مجله Nature Medicine منتشر گردید به برخی دیگر از نتایج کووید طولانی پی بردند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، نتایج این مطالعه نشان داد: کووید طولانی ممکنست موجب ریزش مو، کاهش میل جنسی و همین طور مه مغزی شود.
برمبنای تحقیقات جدید افراد مبتلا به کووید طولانی طیف وسیع تری از علایم همچون ریزش مو و همین طور احساس خستگی، مشکلات تنفسی و مه مغزی را نسبت به آنچه قبل از این تصور می شد، تجربه می کنند.
نتایج این بررسی حاکی از آن است: ۱۲ هفته بعد از عفونت اولیه بیمارانی که سابقه مبتلاشدن به کروناویروس را داشته اند در مقایسه با افرادی که سابقه مبتلاشدن به کووید-۱۹ را نداشته اند، بیشتر احتمال داشت ۶۲ علامت را گزارش کنند.
همین طور در این بررسی به گروههای جمعیتی و الگوهای رفتاری که به نظر نشان میدهد چه افرادی در معرض افزایش ریسک مبتلاشدن به کووید طولانی هستند همچون زنان، جوانان، سیاه پوستان و سایر گروههای قومی اشاره شده است.
علاوه بر این، افراد دارای پیشینه اجتماعی-اقتصادی ضعیف، مصرف کنندگان سیگار، افراد دارای اضافه وزن یا چاق و همین طور افرادی که دارای طیف وسیعی از بیماریهای زمینه ای بودند بیشتر با ادامه عوارض کووید طولانی مواجه بودند.
در این مطالعه متخصصان انگلیسی پرونده سلامت ۲.۴ میلیون نفر را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند. داده ها در فاصله ژانویه ۲۰۲۰ و آوریل ۲۰۲۱ از ۴۸۶ هزار و ۱۴۹ نفر با سابقه قبلی کووید-۱۹ و ۱.۹ میلیون نفر بدون نشانه ای از بیماری جمع آوری شد.
با بررسی بیمارانی که نیاز به بستری در بیمارستان پیدا نکردند، متخصصان الگوهایی از علایم کووید طولانی را یافتند که در گروه علایم تنفسی، سلامت روان و مشکلات شناختی قرار داشتند و سپس طیف وسیع تری از علایم را مشاهده نمودند که توسط بیمار گزارش شد.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، متخصصان دریافتند: شایع ترین علایم شامل از دست دادن حس بویایی، تنگی نفس، درد قفسه سینه و تب است. علایم دیگر شامل فراموشی، آپراکسی (ناتوانی در مهارتهای حرکتی)، بی اختیاری روده، کاهش میل جنسی، توهم و ورم اندام بود.
منبع:

1401/05/04
21:56:48
0.0 / 5
404
تگهای خبر: متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزینیک