WHO در مورد شرایط اضطراری آبله میمونی تصمیم گیری می کند

WHO در مورد شرایط اضطراری آبله میمونی تصمیم گیری می کند

به گزارش آزینیک گزارش ها از آن حکایت می کند کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) در مورد اعلام شرایط اضطراری بیماری آبله میمونی با یکدیگر اختلاف نظر دارند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دو منبع نزدیک به کمیته تصمیم گیری اعلام شرایط اضطراری بیماری آبله میمونی به خبرگزاری رویترز گفتند: اعضای گروهی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در مورد این که آیا شیوع این بیماری نشان دهنده یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی است یا خیر با یکدیگر اختلاف نظر دارند اما امکان دارد " تدروس آدهانوم " دبیر کل این سازمان همچنان بالاترین سطح اخطار را صادر کند.
این کمیته که روز پنجشنبه تشکیل جلسه داد به دبیر کل سازمان جهانی بهداشت که مسئول تصمیم گیری نهایی در مورد اعلام وضعیت اضطراری بهداشت جهانی است، مشاوره می دهد.
مقرر است این سازمان ساعت ۱۳: ۰۰ امروز (شنبه) به وقت گرینویچ کنفرانس خبری برگزار و تصمیم نهایی خویش را اعلام نماید.
هم اکنون عنوان "وضعیت اضطراری بهداشت عمومی" تنها برای همه گیری کروناویروس و تلاشهای پیوسته برای ریشه کنی فلج اطفال به کار گرفته میشود.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در هفته های اخیر، تاکید متخصصان و کارشناسان بهداشت عمومی به سازمان جهانی بهداشت و دولت های ملی برای اتخاذ اقدامات بیشتر در مورد بیماری آبله میمونی افزایش پیدا کرده است. هم اکنون بیشتر از ۱۴ هزار مورد مبتلا شدن و پنج مورد مرگ ناشی از آن در ۷۱ کشور عضو این سازمان گزارش شده است.1401/05/01
16:52:14
0.0 / 5
401
تگهای خبر: متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزینیک