استقبال شرکت های فناور ازبکستانی از توانمندی های علمی ایران

استقبال شرکت های فناور ازبکستانی از توانمندی های علمی ایران

نشست تجاری دانش بنیانهای ایرانی و مجموعه های فناور و تجار ازبکستانی با هدف ورود محصولات ایران ساخت به بازار این کشور و اوراسیا انجام شد و این کشور از دستاوردهای ایرانی استقبال کردند.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همزمان با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه ایشان در ازبکستان، فرصتی مناسب برای ۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی برقرار شد تا با مجموعه های متناظر ازبکی خود برای توسعه تعاملات و تبادلات فناورانه مذاکرات رودررو داشته باشند.
این شرکتها که عمدتاً در زمینه های کشاورزی، سلامت، دامپروری و زیست فناوری فعالیت می نمایند در نشست های تخصصی با مجموعه های ازبکی در تلاش هستند؛ ضمن معرفی توانمندی های فناورانه خود به آنها، سرمایه گذاران و تجار این کشور را به خرید محصولات و خدماتشان تشویق کنند. این کار بازار علمی و فناورانه ایران در کشور ازبکستان را توسعه می دهد.
۲۰۰ شرکت فناور، تجار و سرمایه گذاران ازبکستانی از برگزاری نشست مشترک با شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی استقبال کرده اند و در جلسات مختلفی با این شرکتها برای توسعه تعاملات علمی و فناورانه شرکت می کنند.
در طی این سفر دو روزه، ۳ تفاهم نامه همکاری مشترک میان شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی و فناوران ازبکی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و ابراهیم عبدالرحمانف وزیر توسعه نوآوری ازبکستان به امضا رسید تا فصل جدیدی از همکاری ها و تعریف پروژه های مشترک میان این مجموعه ها گشوده شود.
برگزاری نشست های تخصصی آشنایی شرکت های ایرانی با ضوابط، قوانین و مقررات ازبکستان در زمینه ثبت و پیگیری کارهای مربوط به شرکت های دانش بنیان و خلاق حوزه سلامت و کشاورزی و کارگاه آموزشی تجارت با ازبکستان هم دیگر برنامه هایی است که در این سفر مدنظر است.

1401/04/30
16:33:44
0.0 / 5
354
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزینیک