میزبانی بازار ازبکستان از محصولات دانش بنیان ایرانی

میزبانی بازار ازبکستان از محصولات دانش بنیان ایرانی

آزینیک: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود مقرر است نمایشگاهی از ۱۰۰ محصول ایران ساخت در کشور ازبکستان برگزار گردد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در رأس هیاتی از شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی عازم ازبکستان شد تا تعاملات و تبادلات علمی و فناورانه میان دو کشور افزایش یابد.
توسعه صادرات و توجه به همکاریهای تجاری با ازبکستان و اوراسیا یکی از اهدافی است که در مسافرت سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و ۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور دنبال می شود.
سفری که می تواند به پایداری و استمرار تعهدات و همکاری هایی که ذیل امضای تفاهمنامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران و وزارت توسعه نوآوری و وزارت سرمایه گذاری و تجارت خارجی ازبکستان مطرح شده است؛ کمک نماید.
در این سفر ۴۰ شرکت دانش بنیان و خلاق در حوزه های فناورانه ای چون کشاورزی، دامداری و سلامت معاون علمی و فناوری را همراهی می کنند تا با حضور در نشست های تخصصی با ۱۵۰ شرکت متناظر ازبکستانی، بازار و تعاملات فناورانه خویش را در این منطقه توسعه دهند.
از دیگر برنامه های این سفر برگزاری نمایشگاهی از ۱۰۰ محصول ایران ساخت از ۸۰ شرکت دانش بنیان و خلاق ایرانی در کشور ازبکستان است. این محصولات برای مدیران شرکتهای فناور و بازرگانان ازبکی به نمایش درمی آید تا مسیر ورود محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی به بازار این کشور و اوراسیا هموار شود.
ستاری در این سفر با حضور و سخنرانی در فروم علم و نوآوری ایران و ازبکستان در حضور وزیر توسعه و نوآوری، شرکتهای فناور و بازرگانان ازبکستانی درباره وضعیت علمی و فناورانه ایران گزارشی عرضه خواهد نمود تا بازار محصولات ایرانی در این کشور رونق گیرد.
تسهیل فعالیت شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی در ازبکستان
برگزاری نشست های تخصصی آشنایی شرکتهای ایرانی با ضوابط، قوانین و مقررات ازبکستان در حوزه ثبت و پیگیری کارهای در ارتباط با شرکتهای دانش بنیان و خلاق حوزه سلامت و کشاورزی و کارگاه آموزشی تجارت با ازبکستان هم دیگر برنامه هایی است که در این سفر مدنظر است.
این سفر به شرکتهای دانش بنیان و خلاق فرصت مناسبی می دهد تا محصولات و توانمندی های دانشی و تخصصی خویش را به فناوران ازبکستانی معرفی کنند و بازار خویش را پرجمعیت ترین کشور آسیای مرکزی و همجوار با جاده ابریشم توسعه دهند و گامی بزرگ برای ورود به بازار جهانی بردارند.
طی سالهای اخیر، همکاریهای اقتصادی و تجاری و سرمایه گذاری بین ایران و ازبکستان توسعه مناسبی یافته و سودآوری شرکتهای تجاری هر دو کشور در زمینه های فناورانه رشد قابل توجهی داشته است؛ ادامه این همکاری ها می تواند منافع مالی و علمی زیادی برای دو کشور داشته باشد.


منبع:

1401/04/28
21:31:10
0.0 / 5
445
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک