ناسا ماهواره پروژه سفر به ماه را گم کرد

ناسا ماهواره پروژه سفر به ماه را گم کرد

آزینیک: ارتباط ناسا با ماهواره کوچک کپستون که در چارچوب طرح آرتمیس برای برنامه ریزی سکونت بلند مدت در ماه به مدار تنها قمر زمین پرتاب شده بود، از دست رفته است.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، تلاش ناسا برای پیشبرد برنامه ۳۷.۲ میلیون دلاری آرتمیس با قطع ارتباط رادیویی آن با این کاوشگر فضایی به خطر افتاده است.
آزمایش یک تکنولوژی جدید موقعیت یابی خودکار همچون وظایف این ماهواره کوچک مکعبی بوده است. به قول ناسا، از دست دادن ارتباطات در ۴ ژوئیه ۲۰۲۲ و در زمانی رخ داد که کپستون با سیستم ردیابی و ارتباطی شبکه فضایی ناسا که برای پشتیبانی از مأموریت های آن در اعماق فضا طراحی شده، در تماس بود.
ناسا اعلام نمود که باوجود وقوع این مشکل داده های خوبی از مسیر حرکت کپستون در اختیار دارد و فضاپیمای حامل آن دارای سوخت کافی هم هست تا بتواند برنامه جداسازی این ماهواره را برای چند روز به تعویق بیندازد تا مهندسان ناسا بتوانند مشکل را رفع کرده و تماس رادیویی را باردیگر برقرار کنند.
ماهواره ۲۵ کیلوگرمی کپستون که در ۲۸ ژوئن با استفاده از موشک الکترون راکت و از شبه جزیره مایا در نیوزلند پرتاب شد، مقرر است یک مأموریت نه ماهه را برای ایمن سازی و انجام برخی آزمایش های طرح آرتمیس انجام دهد تا ایجاد یک پایگاه تازه برای مأموریت های حمل فضانورد به ماه و مریخ در یک دهه آینده تسهیل شود.

1401/04/16
14:18:19
0.0 / 5
467
تگهای خبر: ارتباطات , تكنولوژی
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزینیک