پروژه كشورهای عضو ناتو؛

تولید تانک رباتیک هوشمند در میدان نبرد

تولید تانک رباتیک هوشمند در میدان نبرد

دو شرکت تجاری با همکاری یکدیگر یک تانک رباتیک متوسط تولید کرده اند که با موفقیت برای اجرای آتش در میدان نبرد مورد استفاده قرار گرفته است.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، این تانک که با همکاری شرکت های میلرم رباتیکس استونی و کنگزبرگ نروژ تولید شده مبتنی بر وسایل نقلیه زرهی نوع ایکس شرکت میلرم بوده و دارای یک برجک محافظ به نام آر تی ۴۰ است که یک توپ ۳۰ میلیمتری بوش مستر بر روی آن نصب شده است.
تمرین موفق شلیک مستقیم مقابل خودرو های ساکن و خودرو های زرهی که در هفته دوم ماه ژوئن با بهره گیری از این تانک رباتیک انجام شد، قسمتی از پروژه مشترک کشورهای اروپایی عضو ناتو است که با هدف تولید یک تانک رباتیک مناسب برای میدان جنگ، اجرا می شود.
این تانک در نهایت قادر به انجام نبردهای زمینی و نیز پیشبرد وظایفی است که به طور معمول بر عهده وسایل نقلیه جنگی پیاده نظام قرار می گیرد. قدرت آتش و قابلیت های تاکتیکی این وسیله قابل قبول اعلام شده است.
تانک رباتیک مذکور می تواند توپ های ۳۰ تا ۵۰ میلی متری و همچنین موشک های ضد تانک و یک پهپاد را برای شناسایی حمل کند. ماژول کنترل میلرم هم با بهره گیری از قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی قادر به ناوبری و تشخیص موانع بصورت خودکار حتی در سرعت های بالا است.


منبع:

1401/03/29
13:44:48
0.0 / 5
510
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزینیک