کره جنوبی از برزیل راکت به فضا می فرستد

کره جنوبی از برزیل راکت به فضا می فرستد

کارلوس مورا، رئیس آژانس فضایی برزیل روز جمعه اعلام کرد، یک شرکت فعال در حوزه هوافضا و امور دفاعی در کره جنوبی معروف به اینواسپیس راکتی را از برزیل به فضا پرتاب می کند.به گزارش آزینیک به نقل از رویترز، این شرکت نخستین شرکت خصوصی در کره جنوبی خواهد بود که موشکی را از مرکز پرتاب آلکانترا در شمال برزیل در ماه دسامبر به فضا ارسال می کند.
مورا در مصاحبه ای گفت اینواسپیس می خواهد پرتاب ماهواره های کوچک ارزانقیمت را از مکان های مختلف در سرتاسر جهان تسهیل کند. به قول وی این شرکت همچنان درحال توسعه موشک مدنظر خود است و آنرا در زمان پرتاب از جنبه های مختلف آزمایش خواهد نمود.
این استارت آپ کره جنوبی درحال توسعه یک موشک هیبریدی با سوخت جامد و مایع است و آنرا در یک پرواز زیر مداری آزمایش خواهد نمود. این موشک یک محموله حاوی تجهیزات ناوبری را هم برای نیروی هوایی برزیل آزمایش خواهد نمود.
برزیل امیدوار است با عرضه خدمات پایگاه خود در آلکانترا که در سواحل اقیانوس اطلس در کنار خط استوا قرار دارد به کره جنوبی، بخشی از بازار پرتاب ماهواره های کوچک که به سرعت درحال رشد است را به دست آورد، چونکه این ماهواره ها برای رسیدن به مدار مدنظر خود نیازی به طی مسافت طولانی ندارند.


منبع:

1401/03/28
23:15:18
0.0 / 5
419
تگهای خبر: خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک