ذخیره سازی بدون آلودگی آب را سالم نگهداری کنید

ذخیره سازی بدون آلودگی آب را سالم نگهداری کنید

یکی از دغدغه ها برای ذخیره سازی آب به مدت طولانی، نفوذ آلودگی ها و عوامل بیماری زا به این ماده حیات بخش است، دغدغه ای که توسط شرکتی دانش بنیان برطرف شد و با تولید مخازن آب آنتی باکتریال دارای نانومواد در ساختار آنها، میکرواورگانیسم ها و عوامل بیماری زا از آب آشامیدنی حذف شد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، اگر نگهداری و ذخیره آب به شکل اصولی صورت نگیرد و میکروب ها و عواملی که به آلوده شدن آب منجر می شوند به آن نفوذ کنند، این مایع حیات بخش به یکی از عوامل مخاطره انگیز سلامتی بدل می شود، بنابراین استفاده از روش های سالم سازی آب در حین ذخیره آن می تواند به تأمین سلامتی جامعه کمک نماید.
دغدغه ای که توسط شرکتی دانش بنیان پاسخ داده شد و با تولید مخازن آب آنتی باکتریال دارای نانومواد در ساختار آنها، میکرواورگانیسم ها و عوامل بیماری زا از آب آشامیدنی حذف شد. این مخازن آنتی باکتریال می توانند از رشد و نمو باکتری ها، میکروب ها، قارچ ها، کپک ها و دیگر عوامل بیماری زا جلوگیری نمایند و آب مصرفی را که به مدت طولانی نگهداری می شوند را از عوامل بیماری زا مصون نگه دارند.
پلیمر به کار رفته در این مخازن حاوی نانوذرات بایوسید (کشنده میکروارگانیسم ها) با یک ترکیب شیمیایی دیگر بوده که با استفاده از روش اختصاصی چهارمرحله ای، امکان غوطه وری کامل و عدم تغییر در اندازه ذره را در فرآیند تولید مستربچ فراهم می آورد. بنابراین ترکیبات ضدمیکروب این آمیزه با اغلب مواد تا حد عالی ممزوج شده و خاصیت ضد میکروب، ضدباکتری، ضدقارچ و ضدکپک را به صورت کامل در این محصولات ایجاد می شود.
براساس گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این محصول با قیمت پایین تری نسبت به مشابه خارجی خود دارد و به شکل کاملا بومی و با کیفیتی همپای محصولات خارجی ساخته شده است.
این محصول از مکانیزم های مختلفی برای میکروب کشی به صورت همزمان استفاده می نماید به صورتی که سبب می شود در همه شرایط محیطی مانند رطوبت زیاد، محیط های خشک، فضاهای تاریک و محیط های پرگرد و غبار قابل استفاده باشد.منبع:

1401/03/20
14:36:25
0.0 / 5
465
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک