ستاری:

شرکتهای خلاق پرچمدار مبارزه فرهنگی هستند

شرکتهای خلاق پرچمدار مبارزه فرهنگی هستند

به گزارش آزینیک معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با حضور در نمایشگاه دایمی فناوری های ایران ساخت اظهار داشت: شرکتهای خلاق پرچمدار میدان مبارزه فرهنگی هستند.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری که روز دوشنبه محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را در بازدید از دستاوردهای منتخب شرکتهای خلاق، دانش بنیان و توانمندی خانه های خلاق و نوآوری همراهی می کرد، اضافه کرد: باید در پژوهش های علمی به این نکته توجه داشته باشیم که ارزش ها، سنت ها و داشته های فرهنگی مان را وارد زندگی نماییم، این کار هم نیازمند استفاده از یک سازوکار ویژه است.
وی اضافه کرد: این ساختار ویژه به نیروهای توانمند بعنوان اصلی ترین دارایی نیازمند است و نوآوری هم از جوانان دانش آموخته و خلاق حاصل می شود که مقرر است سربازان خط مقدم فرهنگ و سنت های جامعه شوند.
رییس بنیاد ملی نخبگان افزود: ساختار بخش خصوصی در چارچوب شتابدهنده و خانه های خلاق و نوآوری بخش خصوصی می توانند این ایده ها را به محصول، ارزش افزوده و اشتغال بدل کنند.
ستاری خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری بخش خصوصی در این حوزه هم، مهم ترین دارایی به حساب می آید. در این رویکرد ساختاری برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی تعریف شده که چند برابر دولت در پژوهش سرمایه گذاری می کنند.
وی اظهار داشت: خانه های صادراتی ایران ساخت یا آی هیت ساختار نوآورانه ای است که می تواند بعنوان یک الگو در حوزه خلاق و فرهنگی پیاده سازی شده و منشا خیلی از تحولات در عرصه بین المللی شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری عنوان کرد: این مسیر و روش، اثرگذاری خویش را ثابت کرده و ما به صورت کامل آمادگی داریم حمایت های لازم را صورت دهیم. در حوزه های فرهنگی از حجاب و عفاف فیلم وانیمیشن تا صنایع خلاق و گیم و پویانمایی، باید نیروی انسانی خلاق تربیت نماییم تا سربازان این میدان مبارزه فرهنگی باشند.
ستاری تصریح کرد: جوانان ثابت کردند می توانند بر مبنای فرهنگ ملی و ارزش های اسلامی محصولاتی تولید کنند که مردم جامعه متقاضی آنها هستند. در این راه آماده هستیم از حضور بخش خصوصی و ایجاد این تحولات با سکان داری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در شکل دهی به خانه های خلاق ونوآوری حمایت نماییم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در نمایشگاه دائمی فناوری های ایران ساخت، تفاهم نامه همکاری با محوریت توسعه صنایع خلاق فرهنگی امضا کردند.


منبع:

1401/03/19
12:41:00
0.0 / 5
454
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک