معاون پارك علم و فناوری دانشگاه تهران:

تحریم ها ضد ایران باعث تکیه بر توان داخلی و فناوری های بومی شد

تحریم ها ضد ایران باعث تکیه بر توان داخلی و فناوری های بومی شد

معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: تحریم ها ضد ایران فرصتی ایجاد کرد تا به توان داخلی و فناوری های بومی تکیه نماییم، در واقع تحریم ها در بخشی از موضوعات بیشتر از آنکه به ضرر کشور باشد، منافعی داشت.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، ایرج اله دادی در نشست با مدیر توسعه بخش آسیا و خاورمیانه مدرسه عالی مدیریت اسکول کوو روسیه اضافه کرد: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بزرگ ترین پارک شهری ایران به حساب می آید و در تمام نقاط کشور و هر بخشی که این دانشگاه فعالیت دارد، پارک علم و فناوری هم دارای شعبه است.
وی با یادآوری سابقه ۲۰ ساله فعالیت این پارک علم و فناوری افزود: پارک علم و فناوری دانشگاه تهران هم اکنون با در نظر داشتن واحدهای پیش رشد و افراد حقیقی، نزدیک به ۵۰۰ عضو فناور دارد.
معاون توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تصریح کرد: بیشتر شرکتهای پارک در حوزه فناوری اطلاعات، اینترنت اشیا، مهندسی پزشکی، کشاورزی و نفت و گاز مشغول به فعالیت هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، اولگ رمیگا مدیر توسعه بخش آسیا و خاورمیانه مدرسه عالی مدیریت اسکول کوو هم در این جلسه با یادآوری نقش و گستره این مدرسه عالی مدیریت، اظهار داشت: این مجموعه و همینطور شرکت ها و مشتریان دریافت کننده خدمات آن می توانند از تجربیات پرارزش ایران در زمینه مقابله با شرایط تحریم بهره ببرند.


مجموعه اسکول کوو از پیشرفته ترین مدارس مدیریتی روسیه به حساب می آید و بالغ بر نیمی از شرکتهای بزرگ روسی به صورت مستمر مخاطب دوره های آموزشی این مجموعه هستند.
مدیر توسعه بخش آسیا و خاورمیانه مدرسه عالی مدیریت اسکول کوو روسیه و هیات همراه در ادامه از بخش های مختلف پارک علم و فناوری دانشگاه تهران بازدید کرد.
در این بازدید مدیران بخش های فناوری و نوآوری حاضر در گروه بازدیدکننده از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای همکاری با تیم های استارتاپی و کسب وکارهای نوآورانه و خلاقانه در ایران ابراز علاقه مندی کردند.
در ادامه این بازدید مقرر شد پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با مدرسه مدیریت اسکول کوو روسیه با هدف شکل گیری همکاریهای مشترک در زمینه نوآوری و بهینه سازی کارکرد شرکتهای دانش بنیان در ۲ کشور همکاری کنند.


1401/03/18
23:56:40
0.0 / 5
502
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک