همکاری دانشگاه تهران و آستان قدس برای ایجاد شرکت های دانش بنیان حوزه علوم انسانی

همکاری دانشگاه تهران و آستان قدس برای ایجاد شرکت های دانش بنیان حوزه علوم انسانی

آزینیک: دانشگاه تهران و سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، تفاهم نامه همکاری مشترک منعقد نمودند و ایجاد شرکت های فناور در زمینه علوم انسانی همچون این همکاریهای مشترک است.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران روز چهارشنبه در حاشیه انعقاد این تفاهم نامه، ضمن تشریح سیاست های کلان فرهنگی دانشگاه تهران و تحقق شعار دانشگاه در خصوص جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد مسئولیت پذیری اجتماعی، این مهم را مستلزم معنویت، عقلانیت و عملگرایی در همه فعالیت ها دانست.
وی اضافه کرد: در امتداد گسترش فضای معنویت گرایی در فضای جامعه و دانشگاه لازم است بیش از پیش، آموزه های معارف اهل بیت(ع) در فضاهای علمی مورد بهره برداری عملی قرار گیرد.
رییس دانشگاه تهران با اشاره به ضرورت بیشتر برای نشر معارف رضوی و توزیع تولیدات متنوع آستان قدس رضوی در سطح جامعه و در میان دانشگاهیان، اشاره کرد: همکاریهای مشترک بین مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی که هر دو از ذخایر گرانبهای کشور هستند، تعریف شود.
وی، شکل گیری همکاری بین آستان قدس رضوی و دانشکده های دانشگاه تهران در زمینه علوم انسانی را بعنوان محور دیگر تعاملات مشترک بین این آستان مقدس و دانشگاه نام برد و اشاره کرد: برخی گمان می کنند شرکت های دانش بنیان فقط در زمینه های فنی، علوم پایه یا کشاورزی می توانند موفق باشند، این در حالیست که ایجاد شرکت های دانش بنیان در زمینه علوم انسانی و علوم اجتماعی همچون نیازهای امروز کشور و کارهای ممتازی است که در فضای گفتمانی نظام جمهوری اسلامی ایران باید سامان پیدا کند.


بر اساس اعلام دانشگاه تهران، عبدالحمید طالبی رئیس سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نیز در مراسم انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه تهران ضمن ابراز تمایل برای همکاریهای مشترک بین این سازمان و دانشگاه تهران، خواهان استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه تهران در کنگره ام البنین (ع) شد.
وی ضمن اعلام آمادگی برای مشارکت این سازمان در کنگره بین المللی گوهرشاد، از بنیاد پژوهش های اسلامی، بنیاد فرهنگی رضوی، دانشگاه بین المللی امام رضا (ع)، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد، مدرسه عالی فقاهت عالم آل محمد(ع)، مرکز قرآن کریم و مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک بعنوان تعدادی از مؤسسات و مراکز ۱۲ گانه تابعه سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی نام برد که برمبنای موضوع فعالیت شان خواهان تعریف همکاری مشترک بین آنها و بخش های مختلف دانشگاه تهران هستند.
بر اساس تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه تهران و سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، این آستان مقدس همچون حامیان و مشارکت کنندگان در برگزاری کنگره بین المللی گوهرشاد خواهد بود که دبیرخانه دائمی این کنگره در دانشگاه تهران تشکیل شده است.
همچنین بر طبق این تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه تهران و سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی، دانشگاه تهران متعهد به در اختیار قرار دادن ظرفیت علمی این دانشگاه برای برگزاری کنگره حضرت ام البنین (ع) خواهد بود.



منبع:

1401/03/06
11:23:02
0.0 / 5
407
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک