رییس موسسات دانش بنیان معاونت علمی:

دستاوردهای فناورانه کمتر به بخش اقتصادی کشور متصل شده اند

دستاوردهای فناورانه کمتر به بخش اقتصادی کشور متصل شده اند

رئیس شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: کشور در این سال ها دستاوردهایی در حوزه های فناورانه داشته است، اما ضعف ما این است که این دستاوردها کمتر به بخش اقتصادی کشور متصل شده اند


رضا اسدی فرد روز سه شنبه در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه همکاری فناورانه در زمینه دام و زراعی بین دو زیرمجموعه سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثاگران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: پیرو نامگذاری سال جاری از طرف مقام معظم رهبری، استقبال خوبی از طرف سازمان ها درباب کارهای دانش بنیان شده است، اضافه کرد: امسال مسولیت سنگینی بر عهده داریم که این گفتمان دیگر در کشور نسوزد؛ چونکه در کشور گفتمان های بسیاری را به سبب نداشتن برنامه ریزی مناسب سوزانده ایم.
وی با اعلان اینکه در زمینه دانش بنیان با توجه به این که کشور در ۱۰ سال قبل راه بزرگی را در این عرصه طی کرده است، اشاره کرد: آمار و ارقام ها در دنیا نشان میدهد دارایی ایران در دنیا کم نظیر است، در این سال ها ایران بواسطه همین دارایی ها در زمینه های فناورانه ورود کرده و دستاوردهایی نیز داشته است.
اسدی فرد گفت: ضعف ما این است که این دستاوردهای فناورانه کمتر به بخش اقتصادی کشور متصل شده است. هنوز حوزه های کشاورزی، فولاد، مس، نفت و گاز، خودرو در کشور دانش بنیان نشده اند. در زمینه دارو شرکت هایی داریم که میلیاردها تومان درآمد دارند، اما هنوز به اقتصاد دانش بنیان متصل نشده اند.
رییس شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری تصریح کرد: در زمینه کشاورزی از نظر اشتغال و امنیت غذایی کارهای بزرگی انجام شده است، اما ظرفیت بالایی در این عرصه وجود دارد.
وی درباره تعدادی از دستاوردهای دانش بنیان در زمینه کشاورزی و نیز بازارهایی که در این عرصه وجود دارد، اضافه کرد: در سالهای پیش یک قانون دانش بنیان داشتیم که دستاوردهای حاصل شده از ثمرات این قانون بود. در ابتدای هفته جاری قانون جهش تولید دانش بنیان از طرف رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ گردید که بر طبق این قانون جدید یک سری فضاها برای بهره مندی سازمان های صنعتی و دولتی از قانون دانش بنیان ها به وجود آمده است.
اسدی فرد افزود: اعتبار مالیاتی تحقیق و توسعه، معافیت برگزاری تشریفات مناقصه جهت استفاده دستگاه های دولتی از محصولات تولید شده بار اول همچون موارد قانون جدید دانش بنیان ها است.
این تفاهم نامه سه جانبه بین محمد صادق واعظی مدیر عامل گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر، علیرضا یوز باشی مدیرعامل موسسه توسعه کسب وکار رویش کوثر، و رضا اسدی فرد رئیس شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به مدت سه سال در شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر به امضا رسید.

1401/03/04
11:07:57
0.0 / 5
493
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزینیک