آغاز فعالیت سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی

آغاز فعالیت سامانه شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از طریق اندازی سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی کشور» اطلاع داد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، ناصر باقری مقدم به تصویب آئین نامه جذب و نگهداری سرمایه انسانی استعداد برتر و نخبه در دستگاههای اجرایی در هیات وزیران در اسفندماه ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: این آئین نامه که به پیشنهاد مشترک بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی کشور تصویب شده تمامی دستگاههای اجرایی را به جذب و نگهداشت استعدادهای برتر و نخبه مکلف کرده است.
وی افزود: ازاین رو و به منظور شناسایی نخبگان و مستعدان برتر در زمینه های تخصصی، نظام اداری و حکمرانی که علاقمند به جذب و اشتغال در فعالیتهای اجرایی هستند، سامانه «شناسایی برای جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی کشور» در بنیاد ملی نخبگان به راه افتاده است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: دانش آموختگان دانشگاه ها و موسسات عالی کشور و دانشجویان سال آخر تحصیل می توانند جهت استفاده از این تسهیلات از امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه تا ۱۰ خرداد ماه (در فراخوان اول) جهت تشکیل و یا تکمیل پرونده و ثبت درخواست به سامانه سینا به آدرس https: //sina.bmn.ir/ رجوع و اطلاعات خویش را در این سامانه بارگذاری کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، باقری مقدم افزود: بعد از بررسی اولیه اطلاعات افراد، پرونده متقاضی به کارگروه تخصصی مربوطه ارسال می شود و درصورت تایید، برپایه تخصص و توانمندی داوطلبان و همینطور نیاز دستگاههای اجرایی، متقاضیان شناسایی شده بعد از طی دوره های توانمندسازی توسط سازمان امور اداری و استخدامی به دستگاه ها معرفی می گردند.
وی ادامه داد: همینطور به بزودی امکان رصد چگونگی جذب و بکارگیری نخبگان در دستگاههای اجرایی کشور بر روی پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان به آدرس bmn.ir فراهم شده و این بنیاد بنا دارد با ارائه گزارش های منظم، آخرین آمار اشتغال نخبگان در کشور، برپایه این مصوبه را به اطلاع مردم و مسئولین برساند.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان ابراز امیدواری کرد: اجرایی سازی این مصوبه با ارائه سازوکار شفاف و قابل اجرا، علاوه بر ایجاد امکان اشتغال برای نخبگان و مستعدان برتر، گامی باشد در جهت حل مشکلات دستگاههای اجرایی که به حل مسایل واقعی توسط نخبگان و مدیریت تحولات کشور توسط این افراد منتج شود.


منبع:

1401/02/26
19:15:34
0.0 / 5
496
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزینیک