پس از ارسال ماهواره به فضا؛

راکت لب بوستر درحال سقوط را با بالگرد گرفت!

راکت لب بوستر درحال سقوط را با بالگرد گرفت!

آزینیک: شرکت راکت لب بعد از ارسال ۳۴ ماهواره به مدار زمین، قسمت اول موشک خویش را که با چتر نجات به سمت زمین در حرکت بود، با بالگرد گرفت و به کشتی بازیابی منتقل کرد.


به گزارش آزینیک به نقل از انگجت، شرکت راکت لب روز گذشته ۳۴ ماهواره را همراه موشک الکترون دو قسمتی به مدار زمین فرستاد. این موشک در سال ۲۲: ۴۹ دقیقه به وقت گرینوویچ از مقر شرکت در نیوزلند به فضا پرتاب شد. هرچند این بخش عملیات هیجان انگیز به نظر می آید اما درواقع فرایندی که هنگام جدا شدن قسمت اول موشک و حرکت به سمت زمین اتفاق افتاد، بسیار مهم تر و البته بی سابقه بود.
قسمت اول موشک الکترون بعد از آنکه ماهواره را فضا برد، با کمک چتر نجات به زمین بازگشت. ۱۵ دقیقه بعد از پرتاب، همزمان با آنکه بوستر به سمت اقیانوس پاسیفیک درحال حرکت بود، یک بالگرد Sikorsky S-92 به آن نزدیک شد و چترنجات را با یک قلاب گرفت. در مرحله بعد بالگرد بوستر را به کشتی بازیابی منتقل کرد که قطعه سخت افزاری به جهت بررسی و تحلیل به خشکی می برد.
موریل بکر مشاور ارشد ارتباطات راکت لب دراین باره اظهار داشت: ما به صورت موفقیت آمیز بوستر الکترون که به چتر نجات وصل بود را گرفتیم. این عملیات دراماتیک بخشی از تلاش راکت لب برای آن است که از قسمت اول موشک الکترون چند بار استفاده نماید. چنین اقدامی هزینه ها را کاهش و تعداد پرتاب ها را زیاد می کند.


منبع:

1401/02/14
16:54:02
0.0 / 5
582
تگهای خبر: ارتباطات , سخت افزار
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک