عینکی که گفتگوها را برای ناشنوایان زیرنویس می کند

عینکی که گفتگوها را برای ناشنوایان زیرنویس می کند

آزینیک: یک مبتکر اهل اسلوونی عینکی منحصر به فرد برای ناشنوایان عرضه نموده که قادر به زیرنویس کردن گفتگوها و صدای فیلمهای سینمایی به صورت خودکار است.به گزارش آزینیک به نقل از نیواطلس، پیش از این عینک های مجهز به دوربین عرضه شده بودند که به نابینایان توضیح می دادند درحال نگاه کردن به چه چیزی هستند. اما «ویسی» کمی متفاوت می باشد، چونکه این عینک مجهز به میکروفون بوده و متن صحبت های دیگران و فیلمها را به صورت زیرنویس نشان داده است.
در حال حاضر نمونه اولیه این عینک عرضه شده که دارای میکروفون حذف نویز در جلو، یک صفحه نمایش شبیه به عینک گوگل در داخل یک لنز، ریزپردازنده ای مبتنی بر اندروید، یک صفحه لمسی برای کنترل عملکرد عینک و البته یک باتری لیتیوم پلیمری است. این عینک به صورت پیش فرض همراه با لنزهای شفاف عرضه می شود، باآنکه میتوان لنزهای پزشکی هم بر روی آن نصب کرد.
به گفته طراح این عینک، عینک ویسی می تواند گفتار شخص دیگری را که درحال مکالمه با کاربر است، درک کند و کلمات او را بعنوان زیرنویس متنی تقریباً دقیق در لنز عینک نمایش دهد.
این عینک بدون هیچ وسیله پشتیبانی دیگری کار می کند و با پنج زبان زنده دنیا سازگار است. وزن این عینک کمتر از ۱۰۰ گرم بوده و با یک مرتبه شارژ باتری برای بیشتر از ۲۴ ساعت قابل استفاده می باشد. مقرر است این عینک به قیمت ۶۷۵ دلار ارائه شود.


منبع:

1401/02/11
11:35:28
0.0 / 5
506
تگهای خبر: اندروید , باتری , پزشك , دوربین
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزینیک