فراخوان همکاری در برنامه حمایت بورسیه دانشمندان جوان منتشر گردید

فراخوان همکاری در برنامه حمایت بورسیه دانشمندان جوان منتشر گردید

به گزارش آزینیک بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) فراخوان همکاری در برنامه حمایت بورسیه دانشمندان جوان را منتشر نمود.به گزارش آزینیک به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج جایزه مصطفی(ص)، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) فراخوان همکاری خطاب به موسسات علمی و پژوهشی معتبر و مراکز پژوهشی شرکتهای معتبر در کشورهای اسلامی را منتشر نمود.
مطابق این فراخوان، موسسات یاد شده فرصت دارند جهت میزبانی افرادی که در برنامه بورسیه‌ی دانشمندان جوان شرکت کرده اند، اقدام نمایند.
مراکز میزبان می توانند با فراهم آوردن بورسیه‌ی تحقیقاتی، امکانات پژوهشی، آزمایشگاه های تخصصی، کتابخانه و امکاناتی از این دست از دانشجویان جوان و با استعداد، فناوران و اساتید دانشگاه زیر چهل و پنج سال و متقاضی بورسیه کوتاه مدت حمایت کنند.
طبق این فراخوان، مراکز میزبان می بایست پرسشنامه ای با مضمون حوزه های پژوهشی اولویت دار، ظرفیت ها و علایق مراکز میزبان و سطح همکاری با بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) را تکمیل کنند.
این برنامه با همکاری کمیته دائمی همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH) اجرا می شود. طی این همکاری، کامستک از بخشی از هزینه های بورسیه دانشمندان جوان حمایت می کند.
برنامه بورسیه دانشمندان، برنامه ای برای پشتیبانی از دانشجویان جوان، فناوران و مدرسان دانشگاهی متقاضی بورسیه کوتاه مدت است. تعمیق و نهادینه کردن ارتباطات، همکاریهای علمی و تبادل دانش بین المللی میان پژوهشگران جهان اسلام و مراکز معتبر علمی و فناوری و مراکز تحقیقاتی شرکتهای معتبر، توسعه دستاوردهای علمی، ارتقای کیفیت مطالعات پژوهشگران و گسترش مرز دانش و کمک به حل چالش های مهم علمی و فناوری جهان اسلام از راه دستاوردهای حاصل از همکاری بین المللی، بعضی از مهم ترین اهداف این برنامه هستند.


منبع:

1401/02/11
10:01:47
0.0 / 5
485
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک