افزایش راندمان و کارآمدی صنعت حمل و نقل کشور با سامانه بومی الکترونیکی

افزایش راندمان و کارآمدی صنعت حمل و نقل کشور با سامانه بومی الکترونیکی

سامانه الکترونیکی حمل و نقل یاور با حمایت معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری برای افزایش راندمان ناوگان حمل و نقل توسط شرکت دانش بنیان اورنگ پژوهان پارسه پیاده سازی و بومی شد.


به گزارش گروه علم وآموزش ایرنا، صنعت حمل و نقل که بخش اعظم آن به حوزه حمل و نقل زمینی و خودرو مرتبط می باشد، نیازمند استفاده از فناوری هایی است که بتواند آنرا به شکل درست و کاربردی توسعه دهد. سال ها است محققان در تلاش هستند تا با نفوذ فناوری ها و نوآوری ها به عرصه حمل و نقل؛ این حوزه را به روز رسانی کنند.
در این راستا سامانه ای برای مدیریت ناوگان حمل و نقل، مدیریت سرویس و درخواست، مدیریت تعمیرات و نگهداری خودرو و نرم افزار ردیاب موبایل با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی شده است.
این محصول به مدیران شرکت ها و سازمان هایی که تعداد زیادی خودرو و وسیله نقلیه دارند، این امکان را می دهد که در هر لحظه اطلاعات کاملی از تمام خودرو های خود همچون مسیر فعلی، مسیر حرکت، زمان و تعداد توقف ها، انحراف از مسیر و میزان مصرف سوخت داشته باشند و با گزارش های روزانه، ماهیانه، سالیانه و داشبوردهای خاص مدیریتی در کنار نمودارهای مربوطه تصمیمات بهتری اتخاذ کنند.
این سامانه متشکل از مجموعه ای از دستگاههای موقعیت یاب است که روی خودرو ها نصب می شود و اطلاعات جغرافیایی را از ماهواره ها دریافت کرده و به پنل مربوطه که در اختیار کاربر قرار گرفته است، ارسال می کند.
براساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کاربر می تواند با استفاده از پنل تمامی اطلاعات و گزارش ها را در فرمت های مختلف به صورت اکسل و نموداری دریافت و بررسی استفاده نماید.
ایجاد کانال ارتباطی جدید و قوی تر با مشترکین با قابلیت ثبت تاریخچه فعالیت ها، نظارت آنلاین و دقیق بر ناوگان و مشاهده عملکرد آنها، بایگانی و جست وجوی راحت و آسان از اطلاعات مأموریت ها و درخواست کارکنان، مستندسازی و تسهیل در آمارگیری از تمام گزارش های واصل شده از رانندگان و کارکنان، افزایش بهره وری و کارآمدی ناوگان و کاهش هزینه های در ارتباط با مصرف سوخت، تعمیرات و نگهداری و پرسنلی، بعضی از امکانات این سامانه است.

1401/02/06
23:32:28
0.0 / 5
531
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک