آیا آیفون ۱۴ واقعا پرو خواهد بود؟

آیا آیفون ۱۴ واقعا پرو خواهد بود؟

به گزارش آزینیک گوشی تلفن همراه آیفون ۱۴ که در سه نسخه و احیانا تا شهریور سالجاری به بازار عرضه خواهد شد، طبق اطلاعات درز کرده از این شرکت، با رابط های (Lightning Port) و فناوری یواس بی قدیمی عرضه می شود؛ مسئله ای که پرو بودن این نمونه جدید از گوشیهای آیفون را زیر سوال می برد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی تِک رادار، گوشی تلفن همراه آیفون ۱۴ در سه نسخه آیفون معمولی، پرو و پرومکس طراحی و عرضه می شود و نسخه پرو این گوشی پرچمدار این نوع از آیفون خواهد بود.
آیفون پرو مقرر است با دوربین های قوی تر، پردازشگر جدیدتر و سریع تر و بهترین فناوری صفحه نمایشی ساخته و عرضه شود؛ در حالیکه نسخه معمولی آیفون با سی پی یو قدیمی تر عرضه می شود، دوربین این گوشی هم ضعیف تر است که باعث صرفه جویی قیمت برای خریداران می شود.
با وجود این بر مبنای آخرین شایعاتی که از مختصات این گوشی شنیده شده است، نسخه های پرو و پرومکس این گوشی رابط لایتنینگ (شارژ) مشابه و البته روزآمد شده ای دارند که نخستین بار با آیپد پرو (نوامبر ۲۰۱۵) ارائه شد و از یو اس بی فناوری ۳/ USB ۳.۰ برای انتقال بسیار سریع تر اطلاعات نسبت به یو اس بی فناوری ۲/ USB ۲.۰ استفاده می نماید. یو اس بی ۲ حالا در گوشیهای آیفون هنوز استفاده می شود.
در حالی که این روزآمدسازی مهمی است و حدودا ۱۰ برابر سریع تر اطلاعات را منتقل می کند، هنوز با سرعت بسیار بالای یو اس بی های سی/ USB-C عرضه شده برای آیپد پرو فعلی و تبلت های آیپد ایر فاصله بسیاری دارد.
به طور کلی شرکت اپل از زمان نخستین عرضه رابط لایتنیگ در سال ۲۰۱۲ نسبت به مدل اصلی وفادار بوده است. در حالیکه مقررات اتحادیه اروپا تاکید دارد که این شرکت باید از رابط های یو اس بی سی در گوشیهای آیفون استفاده نماید، تاریخ دقیقی هنوز برای اجرای این قوانین اعلام نشده و اپل احیانا تا وقتی بتواند بر روی عرضه نمونه های قدیمی رابط اصرار می کند.
زیرا شرکت اپل از هر تولیدکننده ای که بخواهد ابزاری با یک رابط لایتنینگ مانند کابل، دانگل ها یا هر محصول دیگری که بفروشد، حق امتیاز می گیرد و پول زیادی از این حق امتیازها به دست می آورد ازاین رو فعلاً قصد تغییر رابط و از دست دادن این درآمد را ندارد.


منبع:

1401/02/04
09:30:24
0.0 / 5
600
تگهای خبر: آموزش , آیفون , اپل , تلفن همراه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزینیک