وزیر نفت مطرح كرد؛

جهاددانشگاهی در اولویت تأمین تجهیزات صنعت نفت

جهاددانشگاهی در اولویت تأمین تجهیزات صنعت نفت

به گزارش آزینیک وزیر نفت با تکیه بر این که کسی حق خرید خارجی در حوزه نفت را ندارد، اظهار داشت: جهاددانشگاهی در اولویت تأمین تجهیزات صنعت نفت می باشد.به گزارش آزینیک به نقل از جهاددانشگاهی، نشست مشترک جواد اوجی وزیر نفت و دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی باهدف بررسی آخرین وضعیت قراردادهای طرفین و بهره گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در پروژه های دانش بنیان صنعت نفت در دفتر وزیر نفت برگزار گردید.
جهاددانشگاهی در اولویت تأمین تجهیزات صنعت نفت
جواد اوجی وزیر نفت در این جلسه اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت های این نهاد باید از آنها بهره برد و کسی حق خرید خارجی و تجهیزاتی که در داخل توان تأمین آن است را ندارد و جهاددانشگاهی در اولویت تأمین تجهیزات داخلی است.
اوجی ضمن اشاره به شعار سال و بیان این که هم ما و هم شما باید در تحقق شعار سال بکوشیم اظهار داشت: همه مدیران وزارت نفت اعتقاد به بحث خودکفایی و ساخت داخل دارند و با عنایت به ظرفیتی که جهاددانشگاهی دارد و قراردادهای خوبی که با این وزارت خانه منعقد کرده است، آماده حمایت و توسعه همکاری ها با این نهاد هستیم.
وی افزود: باوجود آشنایی کامل جهاددانشگاهی با مباحث دانش بنیان در حوزه نفت و گاز، ما پای کار هستیم و آماده هستیم هرجایی که این نهاد احساس می کند می تواند نیازهای صنعت نفت را بخصوص در زمینه هایی که واردات انجام می شود، برآورده کند از آنها حمایت نماییم.
وزیر نفت در این رابطه به مشکل کشور در زمینه دکل های دریایی اشاره نمود و اظهار داشت: از جهاددانشگاهی درخواست داریم که برای تأمین این دکل ها اقدام نماید. با ورود جهاددانشگاهی به این حوزه امیدواریم نخستین دکل دریایی در کشور ساخته شود و وزارت نفت همه جانبه حمایت می کند.
وی همینطور از مسؤلان جهاددانشگاهی خواست تا پیشنهادات جدید دانش بنیان خویش را در زمینه های موردنیاز صنعت نفت به این وزارت خانه اعلام کنند.
آمادگی جهاددانشگاهی برای ساخت دکل های دریایی
حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی هم در این جلسه مشترک با استقبال از حمایت وزیر نفت از توانمندی های جهاددانشگاهی اظهار داشت: تلاش ما این است که در این نهاد با انجام کار خوب این حمایت ها جبران شود.
طیبی افزود: در کشور ما هر جا موفق بوده ایم، مدیران این ریسک معقول را در پشتیبانی از تولید داخل انجام داده اند و ما هم در جهاددانشگاهی کوشیده ایم به ریسک آنها باکار خوب پاسخ دهیم.
وی در ادامه پیرامون پیشنهاد وزیر نفت در ارتباط با ورود جهاددانشگاهی در حوزه طراحی و ساخت دکل های دریایی اظهار داشت: در این حوزه آمادگی لازم برای شکل گیری یک همکاری منسجم با وزارت نفت را در جهت استفاده از ظرفیت های موجود داریم.
رئیس جهاددانشگاهی همینطور در این جلسه مشترک به مشکل تأمین منابع مالی و تحریم ها اشاره نمود و از آنها بعنوان موانعی نام برد که پروژه های تولید داخل را طولانی تر می کند.منبع:

1401/01/29
08:21:12
0.0 / 5
547
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک