بنیاد برکت برای ۶ هزار زندانی و خانواده هایشان اشتغال بوجود می آورد

بنیاد برکت برای ۶ هزار زندانی و خانواده هایشان اشتغال بوجود می آورد

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اظهار داشت: این بنیاد در چارچوب طرح «زندان تحولی» برای ۶ هزار نفر از زندانیان و خانواده هایشان در سرتاسر کشور اشتغال بوجود می آورد.


محمد ترکمانه در مراسم رونمایی از طرح «زندان تحولی» از مشارکت جدی این بنیاد در اشتغال زایی برای زندانیان اطلاع داد و اضافه کرد: سال جاری ۶ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور برای زندانیان آزادشده، دارای رای باز و خانواده هایشان راه اندازی می شود.
وی درباره طرح «زندان تحولی» توضیح داد: این طرح در جهت اجرای سند تحول قوه قضاییه اجرا می شود که یکی از رئوس آن ایجاد اشتغال برای زندانیان آزادشده است. در همین راستا، بنیاد برکت بعنوان همکار اصلی سازمان زندان های کشور نقش ویژه ای در اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده هایشان ایفا می کند.
مدیرعامل بنیاد برکت تصریح کرد: برای سال ۱۴۰۱ راه اندازی ۶ هزار طرح اشتغال زایی اجتماع محور برای زندانیان آزادشده، دارای رای باز و خانواده های زندانیان دربند در دستور کار است. حجم کل سرمایه گذاری جهت راه اندازی ۶ هزار طرح اشتغال زایی ویژه زندانیان و خانواده هایشان ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیاردریال است.
ترکمانه از انتخاب زندان لاکان رشت بعنوان زندان پایلوت اجرای طرح «زندان تحولی» اطلاع داد و عنوان کرد: در همین راستا، ۲ هزار طرح اشتغال زایی برای زندانیان این زندان و خانواده هایشان اجرا می شود.
وی تصریح کرد: مقرر است اجرای طرح «زندان تحولی» به سراسر کشور تسری پیدا کند که بنیاد برکت در این حوزه هم همکاریهای لازم را با سازمان زندان ها خواهد داشت.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، طرح های اشتغال این بنیاد شامل زندانیان آزادشده، زندانیان دارای باز که امکان خروج از زندان را دارند و خانواده زندانیان دربند می شود.
ترکمانه خاطرنشان کرد: بنیاد برکت پای کار اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده هایشان ایستاده است، چون که این قشر صدمه پذیر هستند و باید از آنها حمایت شود. زندانیان و خانواده هایشان بعنوان یکی از اقشار صدمه پذیر جامعه زیر پوشش حمایت های ویژه و خاص بنیاد برکت قرار دارند.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره اقدامات گذشته این بنیاد در حوزه اشتغال زایی برای زندانیان عنوان کرد: بنیاد تا آخر سال ۱۴۰۰ بیشتر از یک هزار و ۳۰۰ طرح اشتغال زایی با ظرفیت ایجاد ۴ هزار و ۲۰۰ شغل را برای زندانیان و خانواده هایشان عملیاتی کرده است.

1401/01/27
19:57:08
0.0 / 5
415
تگهای خبر: سرمایه گذاری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک