وزیر ارتباطات:

وزارت خانه های اقتصاد و ارتباطات در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور همکاری می کنند

وزارت خانه های اقتصاد و ارتباطات در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور همکاری می کنند

به گزارش آزینیک وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وزارت اقتصاد و ارتباطات برای ایجاد زیرساخت پنجره واحد و تسهیل شرایط صدور مجوزها جهت ارائه خدمات الکترونیکی به کسب وکارها، در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور همکاری خواهند کرد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، «عیسی زارع پور» در پست اینستاگرامی خود نوشت: در اجرای تبصره ۴ قانون اصلاح قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی مقرر شده تا وزارت امور اقتصادی و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به ایجاد زیرساخت پنجره واحد و تسهیل شرایط صدور مجوزها برای ارائه خدمات الکترونیکی به کسب و کارها در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور اقدام نمایند.
وی اضافه کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأمین زیرساخت های مورد نیاز همچون سامانه، پهنای باند مورد نیاز، مرکز داده و سایر نیازمندی ها بستر اجرای مصوبات هیئت مقررات زدایی را فراهم نموده است.
زارع پور تصریح کرد: در فاز اول، کلیه استعلام های الکترونیکی ارائه شده توسط دستگاههای اجرایی در مرکز ملی تبادل اطلاعات برای درگاه ملی مجوزهای کشور قابل ارائه و بهره برداری شده است. در فاز بعدی هم حسب درخواست هیئت مقررات زدایی، آماده ایجاد سرویسهای مورد نیاز این هیئت برای تسهیل و تسریع در صدور مجوزهای کسب و کار با همکاری سایر دستگاههای اجرایی هستیم.

وی ادامه داد: صحن علنی مجلس، این هفته شاهد گزارش وزیر اقتصاد در اجرای قانون در ارتباط با تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار بود. در این نشست وزیر اقتصاد از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ایجاد زیرساخت ها و الکترونیکی نمودن تبادلات بین دستگاه ها در پنجره واحد تشکر کردند.


منبع:

1401/01/26
15:29:07
0.0 / 5
488
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک