نماینده ملایر:

ارزآوری با تجاری سازی شرکت های دانش بنیان محقق می شود

ارزآوری با تجاری سازی شرکت های دانش بنیان محقق می شود

به گزارش آزینیک ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: چنانچه ابتکارات شرکت های دانش بنیان تجاری سازی و از خلاقیت جوانان استفاده شود، بجای ارزبَری، ارزآوری را برای کشور به همراه دارد.


به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ حجت الاسلام "احد آزادیخواه" روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اعلان اینکه برای رسیدن به خودکفایی باید صرفه جویی ارزی در کشور اتفاق بیفتد اضافه کرد: نامگذاری شعار امسال از طرف رهبر معظم انقلاب در امتداد خودکفایی و استقلال است.
وی افزود: بدون شک شعار امسال در خصوص "تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" گره گشای مشکلات کشور است و شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و خانه های خلاق هستند که می توانند این فضا را ایجاد کنند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی صرفه جویی ارزی را زاییده واردات حداقلی دانست و بیان کرد: به حداقل رساندن واردات، خودکفایی را رقم خواهد زد و این امر جز در بارور کردن ظرفیت های پیدا و پنهان داخل کشور محقق نمی گردد.
حجت الاسلام آزادیخواه با اشاره به ضرورت استفاده از دانش بنیان در زمینه کشاورزی و امنیت غذایی، افزود: امنیت غذایی امروز پیوست ناگسستنی با امنیت ملی منطقه دارد و اگر امنیت ملی پایدار می خواهیم، حتما باید در زمینه گندم، کشور به آرامش برسد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در کشور، عدم استفاده درست از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان را مشکل عمده برشمرد و اظهار داشت: این در حالیست که وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای دولتی باید این ظرفیت ها را پیاده سازی و تجاری سازی کنند.
حجت الاسلام آزادیخواه اضافه کرد: تا حالا این اتفاق رخ نداده و تنها معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری عهده دار پیاده سازی ظرفیت ها و محصولات در شرکت های دانش بنیان است.


نهاده های دامی باید در کشور بومی سازی شود
به گفته او قائده بر این نیست و وزارتخانه هایی همچون جهاد کشاورزی، صمت و اقتصاد و دارایی باید محصول شرکت های دانش بنیان را پیاده سازی و تجاری سازی کنند و در قالب مجموعه ای در نظام مدیریتی کشور جاری شود.
وی احصا نشدن اولویت ها در زمینه دانش بنیان را از دیگر چالش ها برشمرد و گفت: سالانه حدود ۱۵ میلیون تُن نهاده های دامی وارد کشور می شود، در حالی که حدود یک میلیون تُن ذرت در کشور تولید می شود و سایر اقلام نیز به همین منوال است.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بدون شک با بکارگیری شعار سال، می توانیم نهاده های دامی را باتوجه به اقلیم و شرایط کشور بومی سازی کرده و با قیمت مناسب عرضه نماییم و این مصداق صرفه جویی ارزی است.
حجت الاسلام آزادیخواه تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان را یکی از اقدامات مهم مجلس انقلابی عنوان نمود و اظهار داشت: یکسال پیش پیش از نامگذاری امسال از طرف رهبر فرزانه انقلاب، مجلس نسبت به نهایی کردن این قانون اقدام نمود.
وی تصریح کرد: تمامی نیازمندی ها و الزامات در این قانون با محور دانش بنیان مطرح شده و چنانچه دولت بتواند از این قانون استفاده نماید، خیلی از مشکلات حل خواهد شد.
احداث بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی؛ سهم ملایر در بودجه ۱۴۰۱
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس همین طور از تشکیل اولین جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس در سال جدید با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با موضوع شعار سال و استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در موضوع های مختلف بخش کشاورزی آگاهی داد.
حجت الاسلام آزادیخواه در بخش دیگری از سخنان خود به شرایط خوب کشور با تغییر دولت اشاره و بیان کرد: پیرو این تغییر، استاندار همدان که فردی بومی، با تجربه، انقلابی، آشنا به تمامی حوزه ها و با سلامت نفس است، بطور قطع می تواند آینده خوبی را برای استان رقم بزند.
وی افزود: در ملایر نیز با ورود فرمانداری جوان، انقلابی، خوش فکر و آتیه دار، فضای رشد و توسعه این شهرستان تقویت خواهد شد، ما نیز تمام توان خودرا جهت استفاده از ظرفیت های ملی و کمک به مجموعه مدیریتی ملایر به کار خواهیم بست.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ بودجه ۱۴۰۱ برای اجرا از طرف رئیس جمهور، اظهار داشت: برای این شهرستان سهم خوبی از بودجه ۱۴۰۱ دیده شد.
حجت الاسلام آزادیخواه اضافه کرد: در این رابطه راه اندازی بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی ملایر بعنوان یکی از پیشنهادهای سفر رئیس جمهور به استان همدان مصوب شد که در ماده ۲۰ قرار گرفت و در بودجه امسال درج شد.
اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان به راه آهن همدان- ملایر
وی چهار بانده شدن محور ملایر به خنداب به طول ۴۰ کیلومتر و قرار گرفتن این طرح در ماده ۲۳ با اختصاص رقمی در بودجه ۱۴۰۱ برای اجرا را از دیگر مصوبات در بودجه امسال عنوان نمود و اظهار داشت: برای ادامه عملیات اجرائی پروژه راه آهن همدان- ملایر ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نامه ای مکتوب به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه دادیم که با اختصاص این رقم، طی ۲ یا سه سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: بتازگی فراکسیون فرمانداری های ویژه در مجلس تشکیل شد تا با رسیدگی به وضعیت حدود ۴۰ فرمانداری ویژه در کشور، جایگاه آنها شکل رسمی پیدا کند.
حجت الاسلام آزادیخواه همین طور مرمت و بازسازی یخدان میرفتاح را از اولویت های امسال با بهره گیری از اعتبارات ملی دانست و اظهار داشت: روکش آسفالت محورهای ارتباطی ملایر طی سال قبل با رشد خوبی اجرا شد و با اختصاص اعتبارات همچنان ادامه دارد.
وی ضمن انتقاد از روند کُند عملیات اجرائی دامداری ۶ هزار راسی شرکت شستا، از افتتاح شرکت تولیدی دستکش های پزشکی طی سه ماه آتی آگاهی داد و بیان کرد: طرح توسعه این شرکت نیز در دست اجرا است.


نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در ادامه به شرایط مستعد و مهیای این شهرستان برای سرمایه گذاری اشاره نمود و گفت: اجرای طرح توسعه در شرکت های کیان کُرد، معادن سرمک، بافتینه و بافتسان و واحدهای فرآوری فروسیلیس، نشان دهنده این است که سرمایه گذار در ملایر احساس امنیت می کند.
مدیران ملایر باید ریسک پذیر باشند
حجت الاسلام آزادیخواه اشاره کرد: مدیران این شهرستان موظف می باشند مسیر راه را برای سرمایه گذار تسهیل و تا جایی که می توانند قانون را برای سرمایه گذار خم کنند.
وی با تاکید بر این که مدیران ملایر باید ریسک پذیر باشند اشاره کرد: حمایت ما نیز از مدیران صد درصدی است، به شرط آنکه برای مردم تسهیل گری کنند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برخی در زمینه عزل و نصب ها و انتصاب ها سر و گردن بالا می گیرند، در صورتیکه سرها باید پایین باشد، چونکه مردم ولی نعمت ما هستند.
حجت الاسلام آزادیخواه گفت: نظام ما ولایی است و کسی نباید جزیره ای و حاشیه امنی بوجود آورد و خودرا قیّم مردم بداند.
وی با اعلان اینکه نظام مدیریت برابر قانون چینش می شود، اضافه کرد: مردم ملایر به خوبی در جریان امور هستند و به اندازه ای فهم و فرهنگ بالا و قدرت تحلیل دارند که می توانند آینده خودرا به بهترین شکل ممکن رقم بزنند.


منبع:

1401/01/14
13:15:07
0.0 / 5
470
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک