معاونت علمی اعلام كرد؛

نوسازی صنعت گیاهان دارویی در اولویت قرار گرفت

نوسازی صنعت گیاهان دارویی در اولویت قرار گرفت

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود نوسازی صنعت گیاهان دارویی در اولویت قرار گرفت تا فروش محصولات این حوزه سامان دهی شود.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، پشتیبانی از کشاورزان بعنوان حلقه اصلی کشت، تولید و فروش گیاهان دارویی می تواند به توسعه و حذف دست واسطه گران از این صنعت کمک نماید.
به همین دلیل با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای موثر در این عرصه، اقداماتی برای پشتیبانی از کشاورزان در امتداد فروش محصولات گیاهان دارویی برنامه ریزی های مختلفی صورت گرفته است که از آن جمله می توان به پشتیبانی از بیمه گیاهان دارویی چون زعفران، زیره سبز و گل محمدی اشاره نمود.
همچنین پروژه هایی با عنوان طرح ملی جهش تولید در امتداد توسعه گیاهان دارویی کشور، تولید نهاده تکثیری و بذر گیاهان دارویی کشور و اصلاح و نوسازی گیاهان دارویی کشور اجرا می گردد.
این اقدامات با هدف ارائه تضمین برای فروش محصولات گیاهان دارویی برای کشاورزان اجرا می گردد تا فروش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی سامان دهی شود. بطور مثال دفتر طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی بعنوان متولی حوزه تولید و فرآوری اولیه گیاهان دارویی برنامه ریزهای مختلفی در امتداد افزایش تولید گیاهان دارویی مبتنی بر قرارداد با تشکیل کمیته تولید گیاهان دارویی کشور انجام داده است که اتفاقا یکی از الزامات رونق تولید گیاهان دارویی نگاه ویژه به منابع و تجهیزات متناسب با کشت و فرآوری است.
ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با پشتیبانی از اجرائی شدن این پروژه ها، بعنوان یکی از بازیگران این عرصه با نهادهای دیگر هم افزایی می کند.

1400/12/17
21:55:53
0.0 / 5
550
تگهای خبر: صنعت , فروش , فناوری , محصولات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزینیک