معاون علمی و فناوری رییس جمهور خبر داد:

فعالیت ۷۰ خانه خلاق در سرتاسر کشور با همکاری بخش خصوصی

فعالیت ۷۰ خانه خلاق در سرتاسر کشور با همکاری بخش خصوصی

به گزارش آزینیک معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فعالیت ۷۰ خانه خلاق در سرتاسر کشور و توسعه آن توسط بخش خصوصی اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، سورنا ستاری در آیین افتتاحیه سرای نوآوری صنایع خلاق افزود: توسعه هیچ چیز جز فرهنگ نیست. این که دانشگاه آزاد تصمیم گرفته بخشی از درآمد دانشگاه را از توسعه شرکتهای دانش بنیان، ایده ها و خلاقیت ها به جای دریافت شهریه از دانشجویان به دست آورد، اقدام بسیار خوبی است.
وی عنوان کرد: کسب درآمد از توسعه شرکتهای دانش بنیان هم اکنون در دانشگاه های دولتی هم درحال شکل گیری است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به راه اندازی سراهای نوآوری به همت دانشگاه آزاد در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون در شهرستان ها هم همچون دانشگاه آزاد اسلامی اراک و یاسوج سرای نوآوری به راه افتاده است.
ستاری همینطور اظهار داشت: ایجاد این سرای نوآوری در دل شهر تهران برای توسعه صنایع خلاق اتفاق خوبی است و چند سرای نوآوری دیگر هم در مناطق مختلف تهران به راه افتاده است.
وی افزود: هم اکنون در کنار دانشگاه شریف، ناحیه نوآوری شریف با حضور ۶۰۰ شرکت دانش بنیان به راه افتاده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به راه اندازی خانه خلاق اشاره نمود و اظهار داشت: کار این معاونت توسعه شرکت ها و بخش خصوصی در کشور است، شرکت دانش بنیان با راه اندازی این سراها می تواند در ایجاد درآمد برای خود استفاده نماید.
ستاری با یادآوری این که دانشجویان دانشگاه آزاد به علت پرداخت شهریه با دانشجویان دانشگاه دولتی تفاوت دارند، اضافه کرد: این امر سبب می شود یک حس کارآفرینی در این دانشجویان ایجاد شود و با دانشجویان دولتی فرق می کنند و توانایی کارآفرینی در آنها بیشتر است.
وی همینطور اظهار داشت: اگر دانشگاه آزاد به این مورد توجه کند سبب درآمد زایی برای این مرکز آموزشی می شود.
به گزارش آزینیک به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرای نوآوری صنایع خلاق با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی و شتاب دهنده عطار و صندوق نوآوری و شکوفایی به راه افتاده است.منبع:

1400/12/17
11:22:37
0.0 / 5
539
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزینیک