ساخت قطعات راهبردی در صنعت هوایی با اتکا به دانش بومی

ساخت قطعات راهبردی در صنعت هوایی با اتکا به دانش بومی

آزینیک: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری اعلام نمود قطعات راهبردی صنعت هوایی با تاکید بر دانش پژوهشگران کشور بومی سازی می شود.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی و فناوری، بومی سازی قطعات مورد نیاز صنعت هوایی؛ نقش به سزایی در توسعه پایدار این صنعت دارد. این کار با کمک شرکت های دانش بنیان و خلاق میسر می شود.
قطعاتی که با قیمت های بالایی از بازار جهانی تامین می شود. البته به سبب وجود تحریم های اقتصادی خرید آنها با مشکلات و موانع زیادی هم راه است. همین مشکلات، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را درصدد برآورد تا از توانمندی زیست‎ بوم فناوری و نوآوری در کشور بهره بگیرد و این نیازهای فناورانه را پاسخ دهد. به همین دلیل تامین این قطعات را به شرکت های دانش بنیانی سپرده است که توان تخصصی و دانشی تولید این محصولات را دارند.
از آنجا که یکی از برنامه های مورد توجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تامین بومی نیاز صنایع به قطعات و تجهیزات کاربردی است در زمینه هوایی نیز این مهم را پیگیری کرده و به دنبال تامین و تولید داخلی قطعات پرمصرفی چون « STG ۱.۲.۳، Bushings، بعنوان قسمتی از نیازهای حوزه تعمیرات و نگهداری موتور، گریس، روغن هوایی و جلیقه برای مصرف خطوط هوایی داخلی» است. تولید قطعات تخصصی مطابق نیازهای صنعت در زیست بوم فناوری و منطبق با استانداردهای بین المللی نیز در این برنامه مدنظر قرار دارد.
در این راستا نیز رایزنی هایی با شرکت های تولید کننده داخلی کرده است تا در صورت داشتن توانمندی لازم مبادرت به تولید بومی این محصولات کنند.


منبع:

1400/12/15
23:28:21
0.0 / 5
794
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزینیک