مدیرعامل شركت شفا فارمد خبر داد؛

مجوز کارآزمایی بالینی واکسن برکت پلاس صادر شد

مجوز کارآزمایی بالینی واکسن برکت پلاس صادر شد

به گزارش آزینیک انجام طرح تحقیقاتی «کارآزمایی بالینی بررسی ایمونوژنیسیتی و ایمنی واکسن امیکرون کووایران برکت بعنوان دز تزریقی سوم در افراد واکسینه بالای ۱۸ سال» در کمیته اخلاق در پژوهش تصویب گردید.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا این طرح که از جانب مینو محرز متخصص بیماری های عفونی و سرپرست گروه تحقیقاتی واکسن برکت ارائه شده، در کمیته اخلاق در پژوهش کارگروه وزارتی اخلاق در پژوهش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرفته شده است.
در مصوبه کمیته مزبور آمده است: به رغم تصویب این مصوبه در کمیته تمامی مسئولیت های حقوقی و حرفه ای اجرای طرح به عهده مجری ارشد و همکاران مطالعه است.
همچنین تاکید گردیده است تمامی مستندات مطروحه در این مصوبه بر مبنای موارد دریافت شده در تاریخ سوم اسفند ۱۴۰۰ است و ضروریست هر گونه تغییرات و اصلاحات اعمال شده در این مستندات توسط مجری مطالعه، فورا به کارگروه/کمیته اخلاق مربوطه اطلاع داده شود.
مدیرعامل شرکت شفا فارمد، تولید کننده واکسن کووایران برکت اعلام نمود: امروز وزارت بهداشت امروز کد اخلاق برای مطالعه بالینی دز سوم واکسن اختصاصی امیکرون برکت را صادر کرد.
دکتر حسن جلیلی اضافه کرد: شرکت شفا تابحال حدود ۶۰ میلیون واکسن کووایران تولید کرده است.
واکسن کووایران برکت، نخستین واکسن کووید-۱۹ ساخت متخصصان کشورمان است که توسط گروه صنعتی شفافارمد، از شرکتهای وابسته به گروه دارویی برکت ساخته شده است.
برای تولید واکسن کوو ایران برکت از روش واکسن سازی مبتنی بر یک ویروس غیرفعال استفاده شده و فاصله دز اول تا دوم آن ۲۸ روز تعیین شده است. حالا این واکسن در مراکز بهداشتی بعنوان واکسن مقابله ای بیماری کرونا تزریق می شود.
فاز مطالعات بالینی واکسن کووایران برکت روی ۱۲ تا ۱۸ ساله ها هم در آذر ماه سالجاری با دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، شروع شد. همینطور این واکسن در آخرین ارزیابی سازمان جهانی بهداشت در فرایند ثبت جهانی قرار گرفته است.

1400/12/07
20:57:46
0.0 / 5
535
تگهای خبر: آموزش , صنعت , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک