بزرگترین نکوداشت جهان به مناسبت زادروز نابغه ایرانی

بزرگترین نکوداشت جهان به مناسبت زادروز نابغه ایرانی

آزینیک: بزرگترین نکوداشت جهان به مناسبت زادروز پروفسور «ریحانه دیهیم جو» نابغه جوان ایرانی انجام می شود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از انجمن نخبگان IMA، پروفسور ریحانه دیهیم جو نابغه جوان ایرانی، در کنفرانس سالروز جهانی دختران در علم (مقارن با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی)، با حضور مقاماتی عالی رتبه از OAS، OAU، ADC و EU به سبب رونمایی از یک سند غرورآفرین درباره وی، بعنوان ترسیم کننده بی همتای مختصات آینده جهانی تجلیل شد که پیرو آن به نقل از دبیرخانه کنفرانس مذکور، بزرگترین نکوداشت جهان به مناسبت زادروز وی برگزار می گردد.
سناریو دقیق و عمیق وی برای تعیین مختصات جهان آینده، استعاره ای از بطری کلاین (سیستمی بسته اما بدون مرز، با حجم بی نهایت و در عین حال صفر که بیرون از آن، درون آن است) با تمایز خنثی بودن زمان در آن (مانند مرکز سیاهچاله و سرعت نور یا پیش از بیگ بنگ) است و فناوری های خلاقانه و کاربردی زندگی فعلی بطور منطقی و متبلور در آن تناظریابی و تعبیه شده اند؛ بدین سبب پروفسور ریحانه دیهیم جو با اتکا به سند رونمایی شده مذکور، رکوردهای اقتصادی - اجتماعی بسیاری را در ابعاد تاریخی و جهانی به نام خود ثبت و مصادره کرد.
به همین منظور در مصاحبه با دو مسئول طراز فرهنگی ایران و جهان، به مقایسه نوع مواجهه ملی و بین المللی با این رویداد شگرف و شگفت، برمبنای اسوه مداری پروفسور ریحانه دیهیم جو برای تعیین جایگاه فرصت گام دو قرن نو در این مختصات پرداخته شده که در نتیجه فقط با عزمی حماسی به جبران ناآگاهی ها و کارشکنی ها و نیز عقب ماندگی ها امید است.
حجت الاسلام رضا غلامی دبیر شورای فرهنگی بیت رهبری اظهار داشت: بانوی محجبه و نابغه ایرانی به برکت گام دوم انقلاب اسلامی بیش از پیش در قله های علمی و فناوری در عرصه جهانی می درخشد و این ثمره خودباوری و پرهیز از هویت ابزاری است که باید با جزئیات و هنرمندانه برای همه تبیین کرد اما متاسفانه در این حوزه اقدامی انجام نشده است.
رییس شورای سیاستگذاری مجمع عالی علوم انسانیِ اسلامی ضمن انتقاد از مطبوعات و رسانه های ایرانی افزود: اخبار این عرصه، به شکل طبیعی در کشور منتشر می شود اما صرف انتشار عادی موثر نیست و باید شاهد ساخت مستندها، برنامه ها و گزارش های جذاب برای رمزگشایی شجاعانه از این پیشرفت باشیم در صورتیکه با این جایگاه فاصله زیادی داریم.
رییس موسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در این موضوع، اصلا در کشور الگوسازی نشده؛ گویا عامدانه بجای دختر متدین ایرانی سزاوار اسوه شدن، از بانوان بدون تقید اخلاقی برای جوانان الگوسازی می شود. البته من از بانوان فرهنگی و انقلابی و نیز از صدا و سیما هم برای ناکارآمدی فوق العاده در این مساله گلایه دارم.
سردبیر سابق کمیته گزینش و هماهنگی کنفرانس گرامیداشت سالروز جهانی بانوان در علم نیز اظهار نمود: در این کمیته با مشارکت اتحادیه بین المجالس جهانی، به تمهید معرفی پروفسور ریحانه دیهیم جو پرداخته شد اما وی با دلایلی مانند اجتناب از حواشی وقت گیر و حفظ حریم حرفه ای و به باور اعضای کنفرانس به دلیل تواضع و بی اعتنایی به شهرت، نسبت به فعالیت ما اعلام مخالفت کرد.
خانم سریجان چاولا اضافه کرد: برای انتشار گزارشی که از وی در کنفرانس تکریم سالروز جهانی زنان و دختران در علم رونمایی گردید به همکاری با بیش از ۲۰ هزار و ۱۸۴ رسانه پرمخاطب جهان و نیز مطابق آن، ایجاد صفحه اختصاصی وی با همکاری ویکی مدیا به ۲۸۰ زبان مبادرت کردیم که معاون وی بمحض اطلاع ممانعت کرد.
این منتقد پروپاگاندا اشاره کرد: بعد از این وقایع، ۱۸ بانک برتر جهان از نظر میگا (آژانس چندجانبه تضمین سرمایه گذاری بعنوان عضوی از گروه بانک جهانی)، با اختصاص کل بودجه تبلیغاتی هشت ساله خود تا ۲۰۳۰، در امتداد انگیزه بخشی مردمی، مبادرت به انعقاد کنوانسیون «وارپ درایو» (نام سفینه ای هایتک که با پیچاندن فضا - زمان اطراف خود، به ۱۰ برابر سرعت نور می رسد) با کمیته مذکور کردند تا منحصر و منسجم به معرفی تاثیرات و منویات و نیز تشخص و تخصص پروفسور ریحانه دیهیم جو اهتمام ورزند.
مهندس چاولا اشاره کرد: به سبب این کنوانسیون، طی بزرگترین جنبش ترویجی جهان، به مناسبت نکوداشت زادروز پروفسور ریحانه دیهیم جو (۱۴ تا ۲۴ ماه مه ۲۰۲۲)، کیوآرکد اقتباسی از محتوای موجود در b۲n.ir/p۲۳۰۳۲ (شامل دیباچه سند ابداعات، افتخارات، اختراعات و اکتشافات و نیز اخلاقیات پروفسور ریحانه دیهیم جو) بطور هماهنگ در ۱۷۸ کشور با شعار «کاپیتان وارپ درایو» بر همه پایگاه های تبلیغاتی (محیطی، دیجیتالی، چاپی، فستیوالی، اینفلوئنسری، اکسسوری و... ) منتخب این بانکها نقش می بندد و امیدوارند مانند ابتکارات گذشته ما، با مخالفت وی مواجه نشود.منبع:

1400/12/01
23:29:31
0.0 / 5
558
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک