توسعه یک سیستم رباتیک با قابلیت مراقبت از جنین در رحم مصنوعی

توسعه یک سیستم رباتیک با قابلیت مراقبت از جنین در رحم مصنوعی

آزینیک: پژوهشگران انستیتوی فناوری و مهندسی بیومدیکال سوژو واقع در چین یک سیستم رباتیک دارای هوش مصنوعی ساختند که توانایی مراقبت از جنین انسان در حال رشد در رحم مصنوعی را دارد.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، این ربات قادر می باشد بطور مستمر جنین انسان را تحت نظارت قرار داده و بوسیله تنظیم مواد مغذی، دی اکسید کربن و سایر فاکتورهای مهم در رحم مصنوعی، از جنین مراقبت کند.
به اعتقاد پژوهشگران چینی، این رحم مصنوعی به همراه ربات هوشمند مراقب آن در مقایسه با رحم طبیعی، محیطی ایمن تر و مناسب تر را برای رشد جنین انسان فراهم می آورد. این در حالیست که تا حالا این فناوری تنها روی حیوانات آزمایش شده و وارد مرحله آزمایشات بالینی انسان نشده است.
محققان معتقدند این فناوری امکان رمزگشایی از اسرار فیزیولوژیکی رشد جنین انسان را فراهم می آورد و می تواند یک مبنای نظری برای حل اختلالات مادرزادی را در اختیار بگذارد.
این تحقیقات در حالی صورت می پذیرد که کشور چین با مشکل جدی کاهش جمعیت دست و پنجه نرم می کند و نرخ تولد در این کشور به کمترین میزان در ۶۰ سال قبل رسیده است.
چین در گذشته اقدامات و تدابیر شدیدی را برای کنترل جمعیت خود اتخاذ نموده است و بعید نیست که برای ترمیم آن نیز به اقدامات مشابهی دست بزند.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Journal of Biomedical Engineering انتشار یافته است.


منبع:

1400/11/26
22:06:00
0.0 / 5
627
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزینیک